1. stupeň základní školy

Zonepi Research s.r.o.

Společnost Zonepi Research s.r.o. se zaměřuje na vzdělávací aktivity s důrazem na STEM obory, konkrétně robotiku a elektrotechniku. Zajišťuje v této oblasti podporu školám, například formou školení pro učitele, workshopů či projektových dní pro žáky nebo materiálů pro výuku. Kromě vzdělávací činnosti spolupracuje se školami na technickém zajištění jejich výuky informatiky, dodává výukové sady robotů, elektrotechnických stavebnic a další technické příslušenství.

Aktuální plány MŠMT v oblasti vzdělávací politiky

Konference Počítač ve škole 2024 bude zahájena online vstupem pana náměstka Jiřího Nantla. Krátce budou představeny aktuální plány MŠMT pro rok 2024 v oblasti vzdělávací politiky, které se týkají např. změn v oblasti systému podpory vedení škol. Pozornost bude věnována i velké revizi Rámcových vzdělávacích programů a dalším tématům.

(Prezentuje Mgr. Jiří Nantl, LL.M., náměstek člena vlády, MŠMT)

Prevence digitální propasti – Národní plán obnovy 2024 a souvislosti s revizemi RVP

V roce 2024 pokračuje na školách proces digitalizace prostřednictvím Národního plánu obnovy – komponenty 3.1. Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace, a to pouze v rámci účelu prevence digitální propasti, která bude vložena do souvislostí s revizemi RVP a inovacemi ve vzdělávání v kontextu digitalizace. V současné moderní digitální době žáci mnohem více využívají vlastní mobilní digitální zařízení pro své vzdělávací potřeby nejen v domácí přípravě, distanční výuce, ale také v běžné výuce.

Data o středním školství v Kraji Vysočina

Pro efektivní řízení školství je nezbytné pracovat s analytickými údaji. Ta se často sbírají z jednotlivých škol a školských zařízení a je pak na odpovědnosti aktérů ve vzdělávání, jak se získanými údaji naloží. V rámci prezentace budou představeny zveřejněné datasety o středních školách v Kraji Vysočina a příklady, jak se s nimi pracovalo.

(Prezentuje RNDr. Jan Břížďala, člen Rady Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu, informatiky a komunikačních technologií)

Novinky ze světa Googlu a chromebooků (středa odpoledne)

Workshop, na kterém si ukážeme vše, co Google ve světě vzdělávání představil za poslední rok. Zaměříme se především na vylepšenou verzi Google Workspace pro vzdělávání PLUS. Ukážeme si hlavní přednosti a zásadní novinky, a to jak z pohledu učitele, tak z pohledu vedení. Na workshopu budete mít možnost si přímo vyzkoušet žákovské chromebooky a zeptat se na vše, co vás ve světě Google trápí.

Zábavnější hodiny informatiky s LEGO® Education (Růžovka.cz a.s.)

Zábavnější hodiny informatiky s LEGO® Education (Růžovka.cz a.s.) – Výuka robotiky zábavným a inovativním způsobem. LEGO® Education je jedinečnou platformou pro výuku studentů jak základních, tak středních škol. Objevte více možných platforem a využijte právě tu, která se pro Vaši věkovou kategorii hodí nejvíce. Nabízíme stavebnice jak pro nižší stupeň základních škol, tak i pro starší studenty. LEGO® Education lze využít i jako podpůrný výukový materiál pro praktickou ukázku například fyzikálních či matematických úloh.

Workshop Růžovka.cz - laserové gravírování a řezání s FLUX Ador (+ dárek pro účastníky)

Ukážeme praktické využití laserových gravírek a řezaček značky FLUX ve škole a vyrobíme si vlastní dárek, který si odnesete domů!

Pracovat budeme s FLUX ADOR:

Workshop Růžovka.cz - programování s LEGO® Education SPIKE™ (+ dárek pro účastníky)

Pro všechny účastníky workshopu máme připravený dárek v podobě LEGO® stavebnice!

Na workshopu máte jedinečnou příležitost si práci se stavebnicemi LEGO® sami vyzkoušet a rovněž si promluvit s našimi kolegy učiteli, kteří s řadou LEGO® Education mají mnohaleté praktické zkušenosti. Učební materiály pro Vás máme připravené, tak s námi pojďte nakopnout novou informatiku i u vás na škole!