firemní workshop

zvolte pouze v případě, že účastníci budou aktivně zapojeni

Zavedení příběhového obsahu pro rozvoj dovedností pomocí EdTech do českých škol (Introducing story-based skills-development content with EdTech to Czech schools)

Increasing number of schools in Europe procured EdTech such as 3D printers, unfortunately most of the technology is either not used or just used for a tool to learn 3D Printing. The curricula of Maker’s Red Box are used in schools in 25 different countries and develop 19 different skills needed for the labour market of the future. They enable an average teacher, in terms of technology knowledge, to engage in a meaningful way with the children, make the classes more interesting and through story-based Project to guide them as a facilitator in exciting 32 hours of skills development.

Novinky ze světa Googlu a chromebooků (středa odpoledne)

Workshop, na kterém si ukážeme vše, co Google ve světě vzdělávání představil za poslední rok. Zaměříme se především na vylepšenou verzi Google Workspace pro vzdělávání PLUS. Ukážeme si hlavní přednosti a zásadní novinky, a to jak z pohledu učitele, tak z pohledu vedení. Na workshopu budete mít možnost si přímo vyzkoušet žákovské chromebooky a zeptat se na vše, co vás ve světě Google trápí.

Workshop Růžovka.cz - laserové gravírování a řezání s FLUX Ador (+ dárek pro účastníky)

Ukážeme praktické využití laserových gravírek a řezaček značky FLUX ve škole a vyrobíme si vlastní dárek, který si odnesete domů!

Pracovat budeme s FLUX ADOR:

Workshop Růžovka.cz - programování s LEGO® Education SPIKE™ (+ dárek pro účastníky)

Pro všechny účastníky workshopu máme připravený dárek v podobě LEGO® stavebnice!

Na workshopu máte jedinečnou příležitost si práci se stavebnicemi LEGO® sami vyzkoušet a rovněž si promluvit s našimi kolegy učiteli, kteří s řadou LEGO® Education mají mnohaleté praktické zkušenosti. Učební materiály pro Vás máme připravené, tak s námi pojďte nakopnout novou informatiku i u vás na škole!

Novinky ze světa Googlu a chromebooků (středa dopoledne)

Ylands EDU: Programování hrou (středa dopoledne)

Ylands EDU je nejnovější přírůstek do herního portfolia Bohemia Interactive. Jedná se o hru, která slouží jako výukový nástroj – její pomocí je totiž možné vyučovat programování. Hráči, tedy studenti, řeší přímo ve hře úlohy a tím se učí programátorskému myšlení. Pojďme si společně projít základní designové pilíře Ylands EDU a vydat se na cestu do českých škol a do srdcí českých dětí.

Ylands EDU: Programování hrou (čtvrtek)

Nová informatika v praktických příkladech

Praktické ukázky a zkušenosti z praxe zaměřené na novou informatiku vycházející z revidovaného RVP pro vzdělávací oblast informatika. Co je informatické myšlení? V průběhu workshopu se účastníci seznámí se základními myšlenkami informatického myšlení a souvislostmi s novou informatikou. Pedagogové budou dále seznámeni s prostředím programovacího jazyka Scratch, základy ovládání tohoto programu, metodikou, možnostmi praktického využití a práce při hodinách informatiky.

Postavte si školu v Minecraftu

Kostičkový svět se stává velkým fenoménem a zná jej každý žák základní školy. Proč toho nevyužít a nezačlenit Minecraft do výuky. Vždyť gamifikace výuky je označována jako jeden z pěti trendů, které ovlivní v nejbližší budoucnosti vzdělávání. Podívejte se na to, jak Minecraft můžete využít při stavbě modelu školy. Po workshopu budete mít i přístup k mnoha startovacím světům a českým průvodcům, které Vám usnadní počáteční využívání Minecraftu u Vás ve škole.

AI jako kopilot pedagoga

Nebojte se umělé inteligence a využijte ji na maximum, ostatně v mnoha nástrojích, které dnes využíváte, je umělá inteligence dostupná již několik let. Umělá inteligence totiž není jen chatbot. Proto si ukážeme, kde všude vám AI může pomoci. Od generování titulků, vytváření hlasových podkladů nebo překladů mluveného slova. A ukážeme si i personalizaci výuky, kdy nám AI vygeneruje jedinečně cvičení pro každého žáka. Ale na chatbota samozřejmě dojde také, protože Copilot vám umí vygenerovat jedinečné texty či udělat souhrn z PDF nebo webu.