vysoká škola

TOGlic - 16 aktivit pro úžasné využití tabletů a telefonů ve výuce

Workshop plný praktických ukázek aktivit, které můžete okamžitě využít ve vašich hodinách. Již déle než 20 let se zabýváme tvorbou metodik pro učitele jak zapojit technologie do výuky originálním a nezvyklým způsobem. Během aktivit žáci pracují s tabletem nebo mobilním telefonem, ale přesto během řešení hlavolamů dochází k rozvoji zejména komunikačních a týmových dovednosti v reálném světě.

IT učebna budoucnosti - NEXINEO v praxi (úterý odpoledne)

Připravili jsme pro Vás ukázku učebny informatiky, kde se můžete přesvědčit o výhodách využití virtuálních pracovních stanic. Nejde jen o snížení provozních nákladů, jednoduchou údržbu / provoz, vytváření zdravějších tříd, ale hlavně o zvýšení kvality výuky. Workshop Vás provede modelovou hodinou a ukáže jakým směrem se ubírají moderní technologie. Ať už z pozice žáka a jeho pracovního prostoru, a nebo pozice učitele použitím některých funkcí unikátního řešení NEXINEO, které umožňují mít všechny studenty pod dohledem.

IT učebna budoucnosti - NEXINEO v praxi (úterý dopoledne)

Nové technologie posouvají možnosti 3D tisku

3D tisk a 3D skenování jsou stále dostupnější – pro školy, konstruktéry, firmy všech velikostí i výzkumné instituce. Jsou také uživatelsky přívětivější a snadnější pro osvojení. Nezřídka přinášejí úplně nové možnosti a šanci vyniknout neotřelým tvůrčím nápadem. Podíváme se společně na příklady konkrétních technologií, které v Česku posouvají hranice možného – od tisku běžných termoplastů a pryskyřic přes odolné ultra polymery a kompozity až po kovy. Ukážeme si nasazení různých přístupů v praxi u českých firem i proslulých mezinárodních značek.

Vítejte ve vyučování budoucnosti - NEXINEO

Platforma NEXINEO umožňuje používat více žákům a učitelům současně stejný server a sdílet výkon a údaje na nezávislých virtuálních pracovních stanicích. Každá pracovní stanice je vybavená zařízením Virtual Desktop Device Neo (NEO), klávesnicí a myší a mění způsob používání klasických stolních počítačů anebo tenkých klientů, kde je pro každý jeden monitor potřebný samostatný počítač. Centrální server NEXI s dostatečným výpočetním výkonem, splňujícím požadavky dle počtu žáků, učitelů a typu aplikací, je vybavený výkonným softwarem, který přerozděluje výkon serveru mezi koncové uživatele.

Prusament - Jaké jsou druhy filamentu a kde se používají?

Chcete si vytisknout školní pomůcku či pamětní předmět, ale nejste si jistí výběrem materiálu? Na workshopu se dozvíte všechny důležité informace o různých druzích filamentů pro 3D tiskárny. Popíšeme si jeho výrobu, zpracování a následné rozdělení podle vlastností a použití. Ukážeme si také ideální použití PLA, PETG, ASA, FLEX a dalších na vytisknutých modelech.

Servis a údržba 3D tiskárny

Nejste si jistí, jak se o vaši 3D tiskárnu Original Prusa správně starat, udržovat ji a případně opravit? Všechny 3D tiskárny potřebují pravidelnou údržbu, která pomáhá předcházet problémům a následnému servisu. Poradíme vám, jak se správně starat a ukážeme si ty nejčastější servisní zásahy na 3D tiskárně, se kterými se můžete setkat. Ale nebude to jen teorie - několik vybraných závad si vyzkoušíte opravit vy sami!

Školení PrusaSlicer

Máte připravený 3D model, ale nevíte jak ho správně připravit pro 3D tiskárnu? Na školení si projdeme nejen důležité základní funkce PrusaSliceru, ale ukážeme vám i triky, které pomohou při přípravě samotného modelu. Vysvětlíme si všechny důležité pojmy jako je Gcode, či STL. Představíme vám nový formát 3MF a jeho nemalé výhody. Dozvíte se také o některých méně používaných (ale užitečných) funkcích PrusaSliceru, které vám ve specifických situacích dokážou ušetřit mnoho času a materiálu.

Průša pro školy: Jak získat 3D tiskárnu zdarma

Seznámíme vás se všemi novinkami, které se udály od poslední konference Počítač ve škole. A není jich málo: Do programu Průša pro školy se již zapojilo více než 800 škol a dalších vzdělávacích institucí. Díky tomu máme v databázi projektů obrovské množství modelů napříč všemi školními předměty a volnočasovými aktivitami. Přiblížíme vám také celý proces získání 3D tiskárny zdarma a tvorby samotného projektu - abyste i vy mohli získat 3D tiskárnu pro vaší školu.

i-Nástěnky - Digitální nástěnky pro 21. století

Co je digitální i-Náštěnka?

Představte si, že byste měli ve škole namísto papírové či korkové nástěnky chytrou dotykovou (nebo bezdotykovou) obrazovku, na které můžete zobrazovat mnoho různých informací a multimediálních souborů. A namísto toho, abyste ji museli pracně několikrát denně upravovat, bude se aktualizovat automaticky. Zcela bez práce.