firemní přednáška

ukázka, demonstrace

Jak oživit hodinu fyziky na pár kliknutí

Ukážeme vám, jak připravit poutavou hodinu fyziky než stačíte vyjmenovat tvrdé souhlásky. Nebudete se přitom muset učit ovládat žádné složité programy. V okamžiku projdete metodické materiály, nachystáte interaktivní modely, názorná videa a přes jediný odkaz u žáků ověříte znalosti v reálném čase. Stejně tak na pár kliknutí připravíte projektovou hodinu třeba s využitím robotiky a programování.

Jak učit přírodní vědy názorně, interaktivně a zábavně

Poznejte moderní nástroje, díky kterým obohatíte výuku fyziky a chemie. Aplikace hchkr poskytují poutavá multimédia, interaktivní modely a testy, pracovní listy s rozšířenou realitou nebo projektové listy využívající robotiku a programování se systémy ​​​​​​​VEX a OZOBOT. Portál hchkr zároveň nabízí metodické materiály pro výuku a usnadňuje přípravu na ni. Během přednášky si ukážeme praktické ukázky s rozšířenou realitou a robotikou.

Zábavnější hodiny informatiky s LEGO® Education (Růžovka.cz a.s.)

Zábavnější hodiny informatiky s LEGO® Education (Růžovka.cz a.s.) – Výuka robotiky zábavným a inovativním způsobem. LEGO® Education je jedinečnou platformou pro výuku studentů jak základních, tak středních škol. Objevte více možných platforem a využijte právě tu, která se pro Vaši věkovou kategorii hodí nejvíce. Nabízíme stavebnice jak pro nižší stupeň základních škol, tak i pro starší studenty. LEGO® Education lze využít i jako podpůrný výukový materiál pro praktickou ukázku například fyzikálních či matematických úloh.

Chromebooky a Google Workspace pro vzdělávání PLUS

A zase ty chromebooky. Nebojte se, tentokráte si ukážeme mnohem více než jen nejoblíbenější školní počítače. Na přednášce si ukážeme, kam se výrazně posunula tato úžasná školní zařízení. Představíme si rovněž novinky ze světa Google a jeho umělé inteligence. Druhou část budeme věnovat vylepšené verzi Google Workspace pro vzdělávání PLUS. Zaměříme se především na 10 důvodů, proč by školy měly přejít na verzi PLUS. Uvidíte, že se již vyplatí dopřát své škole to nejlepší.

Digitální školní tabule a jak na ni

Součástí Office 365 pro školy je i pokročilá školní online tabule Whiteboard. Ta v posledních měsících dostala mnoho zajímavých funkcí jako časovač, hlasování či možnost vidět v reálném čase, kde se pohybuje jaký žák. A to není zdaleka vše, protože můžete využívat i vkládání multimediálního obsahu, dělat pokročilé úpravy vzhledu tabule nebo si nechat pomoct s tvorbou obsahu na tabuli od kopilota.

Digitální ředitelna

Co se zde dozvíte? Jak si vytvořit rezervační systém na prostředky ve škole (mobilní učebna, auto, aula). Jak si vytvořit rezervační systém na konzultační hodiny. Jak plánovat školní projekty, zadávat úkoly a mít přehled o jejich plnění. Jak si nechat schvalovat cesťáky, účtenky či školní akce. Prostě témata jako organizace času, plánování či spolupráce ve škole.

Moderní zařízení ve výuce 21. století

Téměř všechny aktivity se dnes neobejdou bez moderních zařízení. Ukážeme vám, na co si dát při výběru počítače nebo tabletu pozor a naopak, co od zařízení určitě chtít. Protože vybavení jako dotyková obrazovka nebo digitální pero by mělo být součástí každého učitele. Ukážeme si také, jak snadno můžete přenášet bezdrátově obsah i zvuk na projektor, takže můžete být celou hodinu přímo ve třídě, a ne u katedry, kde končí kabel od projektoru. Na závěr také prakticky ukážeme záležitosti týkající se bezpečnosti a nabíjení takových zařízení.

Microsoft – Partneři ve vzdělávání

Poslední rok byl rokem velkých změn. A ty ve školství není potřeba asi nijak extra představovat. My vám však ukážeme, kam se nástroje, které každý den používáte, posunuly a kam se budou posouvat dál. Podíváme se na téma umělé inteligence jako kopilota pedagoga, efektivní správy školních zařízení, na využívání her ve výuce nebo na to, jak se můžete dál rozvíjet, jaké zdroje a materiály jsou pro vás připravené. A především, jak to vše propojit dohromady do jednoho plně fungujícího celku.