Edukey - Jak na školní web jednoduše a přístupně

V rámci workshopu se seznámíte s řešením Edukey (https://edukey.io), pomocí kterého lze zjednodušit a zautomatizovat kompletní správu školního webu. Snadné publikování velkého množství fotogalerií, novinek, chystaných školních akcí a spousty dalšího, co je dnes na webu trendem uveřejňovat. Školy, které již Edukey používají, se nemusejí starat o pravidla přístupnosti, ochranu osobních údajů, zabezpečení webu, jeho zálohování a především je jejich web neustále aktualizován a průběžně vylepšován. Zároveň je školní web propojen s dalšími aplikacemi, jako jsou Bakaláři, sociální sítě, iCanteen a další.

Podíváme se i na žhavé téma přístupnosti a všech jeho aspektů. Přístupnost, jejiž dodržování nařizuje zákon č. 99/2019 Sb., definuje správné kontrasty barev, přizpůsobitelnost webu na mobilních zařízeních, ale také například správně zvolené formáty dokumentů, popsané obrázky a velikosti nadpisů v obsahu podstránek webu. Vše podrobně projdeme a ukážeme si, jak při správě školního webu docílit maximální přístupnosti.