Strategie rozvoje ICT ve školství v Kraji Vysočina

V létě 2022 byla přijata Strategie VZDĚLÁVÁNÍ v Kraji Vysočina. Mezi její cíle patří mimo jiné definování standardu ICT ve školách, především s ohledem na dostupnost síťových služeb (např. přístup do eduroam) a kyberbezpečnost. Tímto krokem kraj implementuje standard konektivity definovaný pro potřeby IROP. Uvedený dotační program by měl být použit pro zajištění zmiňovaného standardu, digitalizaci služeb ve vzdělávání (např. on-line dokumentace školských poradenských zařízení) či rozvoji sdílených služeb. Součástí plánu je také organizace aktivit na podporu rozvoje digitální gramotnosti a osvěty v oblasti kybernetické bezpečnosti.

(prezentuje RNDr. Jan Břížďala, člen Rady Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu, informatiky a komunikačních technologií)

Příloha Velikost
brizdalavysocinaictvevzdelavaniv1.pdf 2.33 MB