Národní plán obnovy – Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace pokračují v roce 2023

V roce 2023 pokračuje na školách proces digitalizace prostřednictvím Národního plánu obnovy – komponenty 3.1. Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace. Zazní ukázky s příklady dobré praxe na školách s inspirací zejména pro pořizování pokročilých digitálních učebních pomůcek pro rozvoj informatického myšlení a digitálních kompetencí žáků základních a středních škol. Budou představeny oba účely finančních prostředků, a to na prevenci digitální propasti, včetně jeho významu, a na pokročilé digitální učební pomůcky v širším kontextu změn na školách. Revize rámcového vzdělávacího programu přinesla do škol nejen nový obsah vzdělávací oblasti předmětu Informatika, ale zejména novou klíčovou digitální kompetenci a díky ní mají žáci možnost rozvíjet své informatické myšlení a digitální kompetence napříč vzdělávacími oblastmi. K tomu potřebujeme připravené učitele a inspirací mohou být zkušenosti ze škol, které již úspěšně proces digitalizace zahájily a tento příspěvek se na inspiraci zaměřuje a odkazuje na významnou podporu ze strany Národního pedagogického institutu ČR a na velmi rozšířenou a oblíbenou pomoc školám ze strany sítě IT guru.

(Prezentuje PaedDr. Anna Stočesová Martinková, PhD., Vrchní ministerský rada, Vedoucí Oddělení podpory digitálního vzdělávání, MŠMT)

Příloha Velikost
pc-ve-skole-2023-stocesova.pdf 1.41 MB