Modulární robot Fable (středa)

FABLE znamená…

…podle slovníku bajku, výmysl, báchorku, ale nebojte se, my Vás nebudeme na našem workshopu krmit ničím podobným!

Představíme si modulárního robota Fable, který je navržen tak, aby se dal sestavit během chvilky a v řádu několika minut jste mohli začít programovat. Je to robot, který roste s dětmi a naopak. Jeho využití je možné ve všech třídách ZŠ a SŠ.

Ukážeme si různé typy sestav, jejich využití v napříč předměty (matematika, fyzika atd.) a samozřejmě si vyzkoušíte možnosti programování robota (Fable Blockly a Python).

Uvedeme si příklady funkčnosti ramene humanoidního robota nebo zkonstruujeme robota, kterého lze ovládat na dálku, programovat složitější série pohybů či hrát fotbal :-)

Představíme si laboratoř STEAM, která poskytuje učitelům a studentům zkušenosti s řešením reálných problémů prostřednictvím technologií.

Instrukce BYOD
Zařízení budou k dispozici. V případě zájmu mohou účastníci využívat i svoje zařízení. Potřebné aplikace najdete na odkaze zde https://shaperobotics.com/download/