Výuka chemie ve virtuální realitě s programem Nanome

Ve výuce přírodovědných předmětů je žádoucí prezentovat některé témata v maximálně názorné formě. K tomu lze dnes využít řadu moderních technických prostředků, počítačem počínaje a stereoskopickou projekcí, popř. virtuální realitou konče. Ve výuce chemie a témat spojených s aspekty struktury látek a jejich vlastností je velmi žádoucí potřebné prostorové vnímání. To může významně zlepšit využití virtuální reality, která k přidání třetího rozměru přidává ještě možnost interakce a aktivního zapojení žáka do výuky. Pro zobrazování molekul ve virtuální realitě lze využít komerční program Nanome. Právě na možnosti tohoto programu je zaměřen navrhovaný workshop. V jeho rámci tak bude představen program Nanome, jeho vlastnosti a způsob práce s ním a dále možnosti jeho využití ve výuce chemie, včetně několika ukázkových úloh vytvořených autory příspěvku. V rámci workshopu, k dispozici bude 5 3D headsetů pro účastníky, kteří si budou moci práci v programu vyzkoušet, ostatní budou moci sledovat práci s molekulami na obrazovce projektoru.