Zoner Photo Studio: stop motion animace a práce s metadaty.

Program Zoner Photo Studio lze ve školách využít jak přímo v předmětu informatika, tak i v dalších předmětech, ať umělecky, přírodovědně nebo společensky zaměřených. Během workshopu si vyzkoušíme dvě aktivity:
1. Tvorba stop motion animace, tj. videa z fotografií. Takto lze vytvářet krátké příběhy, reklamní šoty nebo i fotonávody.
2. Práce s metadaty. Digitální fotografie zdaleka nejsou jen různě zbarvené pixely. Už v procesu jejího vzniku do ní digitální fotoaparát nebo mobilní telefon uloží celou řadu dat, další můžeme zadat ručně. Díky tomu můžeme ve svých fotografiích efektivně vyhledávat a obecně zvýšíme využitelnost dokumentárních fotografií.

Účastníci workshopu dostanou k dispozici cvičné sady fotografií.

Instrukce BYOD
Předpokládám workshop v počítačové učebně. Pokud by účastník chtěl využít vlastní počítač, je třeba mít nainstalovaný program Zoner Photo Studio X (aktuální sestavení) a mít přístup k internetu kvůli stažení cvičných fotografií.