Sbírka hmyzu

Na obrázku je muzejní krabice se sbírkou brouků.

Dobrý den, dovolil bych si vystavit sbírku hmyzu, která vznikla v kovidí době na na naší školní 3d tiskárně. Princip je jednoduchý - nalezneme soubor na Thingiversi, vytvoříme Gkód, vytiskneme z PLA, obrousíme, nastříkáme základovou černou barvou a dle fotografie dokreslíme akrylovými barvami. Přelakujeme vodou ředitelným lakem. Brouci jsou naskenovaní dle skutečných jedinců, které lze pořídit na různých burzách. Hodnota živé sbírky by se pohybovala nad šedesáti tisíci korunami, tato plastová vyjde asi na stopadesát korun. Je stálá, trvanlivá, odolná i dětským ručičkám, neničí ji rušníci a jiní škůdci a je v duchu Nech brouka žít ...
Můžeme tak propojit informatiku, výtvarnou výchovu a přírodopis. Krabice mám dvě hotové, teď pomalu vzniká třetí.
Miloš Pechanec
ZŠ Jiráskova