Programujeme v kurzech Code.org

Server Code.org je mnoha učitelům známy díky jednorázovým kurzům z kolekce "Hodina kódu", ale daleko větší je jeho přínos v poskytování dobře didakticky zpracovaných kurzů programování v blokovém jazyce. Vybrat si lze vhodné kurzy od mladších školních dětí po středoškoláky. Kromě úloh pro žáky nabízí kvalitní metodické materiály pro učitele. Učitelům poskytuje i základní management třídy. Úlohy na počítači jsou doplněny různými aktivitami bez počítače, které jsou podrobně vysvětleny v metodickém materiálu a některé i doplněny videem z ukázkové hodiny. Kurzy na Code.org jsou jistě užitečné pro učitele, kteří v nové informatice budou s programováním začínat. Ale i zkušení učitelé je mohou shledat zajímavými a najít v nich inspiraci i pomoc. Nové informatiky není třeba se bát a je možné se na ni těšit:-)

Příloha Velikost
dprg.pptx 1.51 MB