Aktivní STEM výuka IoT technologií s reálnými příklady využití v průmyslu

Prezentující/autoři

Typ příspěvku

Aktivní STEM lekce HARDWARIO
Abstrakt

Digitalizace, a s ní související implementace internetu věcí (IoT), je klíčovou aktivitou každého podniku, který chce v dnešních podmínkách dlouhodobě uspět. Včasná výuka IoT technologií umožní studentům lepší uplatnění v budoucím zaměstnání, a to zejména v nových pozicích související s digitalizací, automatizací a robotizací, nebo umělou inteligencí. 

Jedním z nejlepších způsobů výuky technologií je tzv. STEM přístup, kdy jsou přírodní vědy (Science), technika (Technology), technologie (Engineering) a matematika (Mathematics) vyučovány společně při řešení reálných problémů. A zde přichází HARDWARIO se svým jedinečným systémem aktivní STEM výuky, při kterém studenti pracují na současných průmyslových IoT projektech.

V rámci přednášky se účastníci seznámí s HARDWARIO STEM výukovým programem, a to včetně ukázky lekcí, použitým pedagogickým rámcem a výukovými materiály. Na přednášku navazují praktické workshopy, na kterých se budou tvořit průmyslové IoT projekty z oblasti monitoringu efektivity výrobních zařízení, prediktivní údržby, kvality vnitřního klimatu, notifikačních systémů, monitoringu spotřeby energií a také jeden speciální projekt s palivovým článkem.

 

Stupeň školy

Vzdělávací oblast

Prezentace
Příloha Velikost
Aktivní STEM výuka IoT technologií 4.19 MB