Rámcový program konference

Hlavní témata konference Počítač ve škole 2020

Úvodní den konference Počítač ve škole probíhá tradičně ve velkém sále kulturního domu, kde vás zejména zvaní přednášející seznamují s aktuálními novinkami a trendy v oblasti využití ICT ve výuce.

Každý ročník konference Počítač ve škole je spojen s hlavními tématy, pro letošní rok jsme zvolili následující čtyři:

Svět ve 3D

Kutilové a badatelé ve školních lavicích

Výuka jazyků s podporou ICT

Bezpečná a rychlá školní síť

Robotika

Přednášky a praktické workshopy

Převážná část konferenčního času během druhého a třetího dne konference bude věnována přednáškám workshopům, v nichž vás budou kolegové z řad učitelů základních, středních i vysokých škol seznamovat s různými možnostmi využívání digitálních technologií ve výuce. Do programu budou zahrnuty ukázky využití ve všech vzdělávacích oblastech RVP. Vystoupí také zástupci výrobců softwaru a počítačové techniky.

Co nabídneme na workshopech?

• aplikace pro mobilní zařízení využitelné ve výuce přírodovědných, technických i humanitních předmětů
    • cloudová řešení pro školní výuku i osobní agendu
    • e-učebnice pro interaktivní tabuli, počítač i tablet
    • kancelářské i multimediální aplikace v praktických ukázkách
    • pokusy s experimentálními systémy pro výuku přírodních věd
    • programování desktopových i mobilních aplikací
    • rady pro vybavení a nastavení školní wi-fi

Přijeďte vystoupit na konferenci

Pokud se uvedeným tématům ve výuce aktivně věnujete, přijeďte představit své nápady a zkušenosti. Nebojte se vystoupit a ukázat výsledky své práce se žáky, právě to zajímá ostatní nejvíce. Připravte si přednáškuworkshop nebo příspěvek do sborníku. Věříme, že Počítač ve škole bude i nadále především vaše konference. Více o možnostech vystoupení na konferenci najdete v sekci Pokyny pro vystupující učitele.

Komu je konference Počítač ve škole určena?

• ředitelům škol, metodikům ICT
    • učitelům češtiny, cizích jazyků, přírodovědných, společenskovědních a humanitních předmětů
    • učitelům informatiky
    • učitelům a pracovníkům v zájmovém a neformálním vzdělávání, vedoucím počítačových kroužků
    • firmám působícím v sektoru vzdělávání

Info leták

Přehledný informační leták k 17. ročníku konference právě připravujeme.