Jak školní síť ubránit před kryptoviry

(workshop 40 minut)

Kryptoviry jsou v IT světě aktuálně obrovským tématem. Doba, kdy se problémy související s útoky týkaly jen velkých společností je už dávno pryč. Nyní si útočníci vybírají libovolně velké cíle a záleží na tom jak snadné je pro ně se do dané sítě dostat. Na přelomu roku proběhli médii zmínky o útocích na 2 celkem velké organizace (nemocnice Benešov a OKD). Už jsme ale zaznamenali i úspěšné útoky na středně velké školy. V rámci této přednášky projdeme několik základních bodů, které by jste na škole měli zajistit, aby jste útočníkům maximálně ztížili jejich napadení či napáchané škody. Řada z těchto opatření není zásadně nákladná a většinou se jedná o správné nastavení celého IT prostředí. Přijďte se poučit z reálných zkušeností napadení sítě kryptovirem.

(přednášející Ing. Petr Nepustil)