Datová Lhota: Animovaný seriál pro děti z 1. stupně o fungování počítačů a internetu

Datová Lhota

Vědí děti z 1. stupně, že počítač nemá mozek a že internet není nahraný na jejich telefonu? Mají představu, jak se video jejich oblíbeného youtubera ocitne na jejich telefonu? Tuší, že fotka je menší než video a že když si toho postahují moc, musí to z počítače zase vymazat? Chápou, k čemu je na počítači dobrý antivirus a aktualizace?

Díky novému výukovému seriálu Datová Lhota od ČT, CZ.NIC a MFF UK mají nyní všichni učitelé jedinečnou možnost naučit děti z prvního (a možná i druhého) stupně zábavnou formou to, co děti (vesměs) neví a co (hodně) potřebují znát o fungování počítačů, chytrých telefonů a internetu… a třeba se přitom i sami něco přiučit. V přednášce představíme:

• seriál Datová Lhota o fungování počítačů a doprovodné materiály (zdarma dostupné na: https://decko.ceskatelevize.cz/datova-lhota),
  • modelové lekce (zejména) pro učitele z prvního stupně, které se zaměřují (nejen) na výše uvedená témata a pracují s Datovou Lhotou.