Informatika s Alexandrou a Alexom - ako učiť informatiku kvalitne i zábavne zároveň

Úvodná obrazovka k Informatike s Alexandrou pre 2. - 4. ročník

Naša firma Akadémia Alexandra, s.r.o. už 5 rokov prináša na slovenský trh elektronické učebnice informatiky Informatika s Alexandru a Alexom pre 2. - 8. ročník ZŠ. Na základe prejaveného záujmu sme sa rozhodli prispôsobiť naše učebnice aj českému trhu a ponúknuť ich od šk. roka 2019/20 českým školám. V príspevku vám predstavíme, čím sú naše učebnice jedinečné a čo máme pre najbližší školský rok pre vašich žiakov pripravené. Ukážeme vám didaktickú prepracovanosť úloh ale aj to, že s našimi učebnicami sa určite na hodinách nebudete nudiť. Informatika by mala deti donútiť rozmýšľať, rozvíjať logické myslenie i kreativitu a prebudiť ich záujem o tento odbor. A to je náš cieľ. Nič viac a nič menej.