Animace ve výuce

Žáci při práci na ploškové animaci

Prakticky zaměřený workshop věnující se animacím ve výuce na tabletech (Používáme iPad) s využitím aplikace iStopMotion. Na workshopu popíšeme výhody a nevýhody animačních programů. Zaměříme se na praktická cvičení a vše si ukážeme názorně. Základy jsme získali v Aero škole a již 6 let rozvíjíme získané zkušenosti. Účastnici si sami vytvoří krátké animační video za pomoci různých, i netradičních, materiálů. Při zpracování námětu mohou využít účastníci svoji fantazii nebo postupovat podle konkrétního zadání. Řekneme si něco k postprodukci na MacBooku. Workshop je určen pro začátečníky i mírně pokročilé, kteří chtějí názorně vidět, jak v 45 minutách zapojit animaci do výuky. Poradíme vám, jak si vybudovat i na malém prostoru skvěle fungující animační ateliér a co vše lze využít k tomu, aby na konci vznikl film, ze kterého budete mít radost.

Instrukce BYOD
Účastníci mohou využít svá zařízení : iPhone, iPad (aplikace iStopMotion), MacBook (iMovie)