GeneraceAI: videokurz a soutěž pro školy

Má AI svědomí? Kdo ji vymyslel? Proč byla vytvořena? A může AI ovládnout lidstvo? To jsou jen některé otázky, které vyvstaly z našeho průzkumu mezi 2000 žáky. S rozvojem AI zažíváme technologickou revoluci, která změní svět, jak ho známe. Rozhodli jsme se školám pomoct a vytvořili jsme obsah, který žákům tuto revoluci přiblíží. Sestavili jsme tým a vyvinuli interaktivní videokurz, který jsme pojmenovali GeneraceAI. Kurz se zaměřuje na rozvoj měkkých dovedností a učí žáky přemýšlet o AI aktivně, ale zodpovědně a kriticky. Pomáháme jim pochopit kontext technologického světa a odhalujeme potenciál AI. Díky videokurzu mohou vaše hodiny oživit přední odborníci na AI z České republiky i ze světa, stejně jako youtubeři a influenceři, kteří kurzu dodávají dynamiku a šmrnc. Ve svém příspěvku představím kurz, který můžete ve výuce využívat zdarma. Ukážu vám také soutěž o hodnotné ceny, do které se může zapojit i vaše třída.

Příloha Velikost
prezentacegeneraceai2.pdf 13.7 MB