Co vědí žáci ZŠ o internetu a co se dokážou naučit?

Principy fungování internetu jsou jedním z klíčových témat okruhu „digitální technologie“ nové informatiky. Panují ale nejasnosti o tom, jak toto téma učit „po novu“. V přednášce představíme unikátní výzkum prováděný v ČR v letech 2022 – 2023, ve kterém jsme systematicky mapovali prekoncepty žáků 4. – 9. tříd o fungování internetu a vyučovali je toto téma. Ukážeme, jaké jsou intuitivní představy žáků o fungování internetu, co se žáci zvládnout naučit za 45 minut, co si zapamatují půl roku, a naopak co se naučit nezvládnou. Přednáška může výrazně pomoci učitelům uchopit téma výuky o internetu, jakož i navazující témata z oblasti digitálních kompetencí a mediální gramotnosti týkající se bezpečnosti v digitálním světě a používání online technologií.

Příloha Velikost
pocitacveskoleinternet240321-forsharing.pdf 1.71 MB