Raz-dva-tři! Rozjeďte to s VEX 123 nejen v informatice, ale i napříč předměty

Robot VEX 123 je jednoduchý robot s mnoha možnostmi ovládání, který si velmi rychle získá děti i učitele. Je ideální pro seznámení s algoritmizací, kódováním a programováním nejen na prvním stupni základních škol. Pro nejmenší jsou k dispozici tlačítka přímo na těle robota (vpřed, vlevo, vpravo, zvuk). Starší žáci mohou pogramovat pomocí tzv. kodéru - programovací tabulky. Dalším stupněm je aplikace pro tablet nebo počítač VEXCode, která je založena na Scratchi (blokovém programování) a najdete ji i u robotických stavebnic. VEX 123 je výborným nástrojem, který lze využít nejen k výuce informatiky, ale i napříč předměty podle revidovaných RVP ZV.

V rámci tohoto workshopu si vyzkoušíte různé aktivity, které můžete používat přímo ve výuce.