Jak vyučovat o fungování internetu?

výukový plakát o internetu

Odborná literatura poměrně spolehlivě vyvrací myšlenku, že děti jsou kompetentní „digital natives“ uživatelé internetu. Naopak se ukazuje, že o internetu mají mnoho miskoncepcí. Didaktických materiálů a postupů pro výuku tohoto tématu je však málo, přičemž „klasická“ frontální výuka příliš nefunguje. Na Univerzitě Karlově (Matfyz a Pedagogická fakulta) proto nové výukové postupy i materiály pro toto téma vytváříme (internet4kids.mff.cuni.cz, CC licence). Myslíme přitom jak na aprobované, tak neaprobované učitele informatiky. V přednášce materiály představíme, včetně souboru výukových plakátů, modelových hodin a webové simulace. Vše má graduovanou obtížnost a je určené pro žáky cca od 12 do 18 let.

Příloha Velikost
pvs2023-ayrs-final.pptx 24.48 MB