Co potřebuje umět učitel informatiky?

Formálně kvalifikovaných učitelů informatiky je několikanásobně méně, než bychom potřebovali. A ani oni nejsou nutně připraveni učit informatiku podle revidovaných RVP. Na co se tedy zaměřit? Co jsou nejdůležitější znalosti a dovednosti dobrého učitele informatiky? Co dělá z dobrého učitele dobrého informatikáře?

Cílem workshopu je sdílet vlastní zkušenosti i existující rámce a pomoci určit jádro, na kterém bychom se shodli. Zveme jak zkušené učitele, kteří budou mít co říct, tak začínající kolegy, kteří se možná budou spíš ptát.

Workshop je součástí jedné z aktivit Jednoty školských informatiků, která si klade za cíl právě popis cesty informatikáře: kam vlastně chceme dojít a kudy se tam dostat.