3D model regulárních (negenerovaných) kuželoseček

Definice: Regulární – nedegenerované kuželosečky vznikají jako průnik kuželové plochy s rovinou neprocházející vrcholem kuželové plochy.

Apollonius z Pergy - asi 262 - 200 př.n.l., řecký matematik; vyšetřil vlastnosti kuželoseček; jeho práce ukazují všechny geometrické a algebraické vlastnosti elips, parabol a hyperbol

Rozebíratelný model vytvořený na 3D tiskárně představuje model regulárních kuželoseček – kružnice, elipsy, paraboly a hyperboly. Spojením 3D tisku (informatiky) a matematiky vznikl model, sloužící při výuce nové látky v matematice, kapitola analytická geometrie v rovině. Lze ho využít k doplnění frontálního vyučování fyzickým modelem s cílem zlepšit prostorovou představivost žáků při ukázce při výkladu nového učiva a neposlední řadě zajistit pomůcku pro žáky pro výuku kuželoseček.