Práce s textem v programu MS Word aneb NNNNM

Práce s textem

Práce s textem je základem digitální gramotnosti. Je obsažena v novém RVP v kompetenci DIGITÁLNÍ.

Workshop ukazuje možný přístup, jak žáky naučit rychle a efektivě vytvářet strukturované texty (referáty apod.). Výklad vychází z využivání moderních textových editorů, například MS Wordu od verze 2007.

Wokshop může také sloužit jako vodítko pro učitele češtiny, jak práci s textem na počítači uchopit. Účastníci si vyzkouší tvorbu strukturovaného dokumentu s důsledným využíváním stylů odstavců a připravených vzhledů (návrhů) dokumentu. Zmíníme také vazby práce s textem na IT, grafiku i typografii. A jako bonus se všichni dozví základní a nejdůležitější zásadu práce s textem: NNNNM :-).

Instrukce BYOD
Zařízení s moderním textovým editorem, nejlépe s programem MS Word verze 2007 a novějším.