Model infuzní pumpy

Model infuzní pumpy umožňuje studentům medicínských oborů seznámit se s principy infuzních pump (infuzomatů), nasazovat optoelektronický transmisní snímač kapek na kapkovací komůrku a z počtu kapek (20kapek = 1ml infuze) určit jaký objem dostane pacient za určitý časový interval. Model obsahuje rotační peristaltickou pumpou jejíž otáčky lze měnit pomocí regulátoru otáček, pulzně kodově modulovaný regulátor otáček, průchozí optický snímač kapek, infuzní set a infuzní vak. Počet kapek snímaných snímačem je vyhodnocen počítačovým měřícím systémem ISES.