Datová Lhota: O „digitálních technologiích“ od 4. do 6. třídy zábavně

Svět Datové Lhoty

Vědí děti, že počítač nemá mozek a že internet není nahraný na jejich telefonu? Mají představu, jak se video jejich oblíbeného youtubera ocitne na jejich telefonu? Tuší, že fotka je menší než video a že když si toho postahují moc, musí to z počítače zase vymazat?

Díky novému výukovému seriálu Datová Lhota od ČT, CZ.NIC a MFF UK mohou nyní učitelé ze základních škol – i ti, kteří informatiku nikdy neučili – naučit své žáky zábavnou formou to, co děti (vesměs) neví a co (hodně) potřebují znát o fungování počítačů, chytrých telefonů a internetu… V přednášce představíme:

• seriál Datová Lhota o fungování počítačů a doprovodné výukové materiály (zdarma dostupné na: https://decko.ceskatelevize.cz/datova-lhota),
  • modelové hodiny pro učitele (začátečníky i experty), které pomocí seriálu pokrývají podstatnou části oblasti „Digitální technologie“ tzv. nové informatiky pro první a částečně i druhý stupeň.

Příloha Velikost
pocitacveskole-dl-220413.pdf 1.41 MB