Zahradničení s microbitem a vlastní mobilní aplikací

Pomocí internetu věcí (IoT) mohou studenti shromažďovat a analyzovat data z reálného světa k řešení různých problémů. V dnešní době lze téměř každé elektronické zařízení nějakým způsobem připojit k internetu. Z tohoto důvodu je důležité pochopit, jak se data mohou přesouvat dovnitř a ven z těchto zařízení. Ve školním prostředí může být takovým zařízením microbit obsahující celou řadu čidel. A jak lépe pochopit princip internetu věcí než pomocí vlastní mobilní aplikace, kterou si studenti sami naprogramují? Přijďte si vyzkoušet, jak data z microbitu dostat do vaší vlastní mobilní aplikace, a přitom si zahrát na malé zahradníky.

Instrukce BYOD
Budete potřebovat mobilní telefon s OS Android, do kterého si předem nainstalujte aplikaci MIT AI2 Companion (https://tinyurl.com/ycrx4ahh). Mobilní aplikaci vytvoříme v MIT App Inventoru, do kterého se budete přihlašovat Google účtem. Pokud jste připraveni, můžeme začít programovat.

Příloha Velikost
Pracovní soubory pro workshop 879.82 KB