Aktuálně - Šablony II s ITveSkole.cz

Luděk Heinz
firemní přednáška

Dne 28. 2. 2018 vyhlásilo MŠMT dotační program Šablony II. V rámci Šablon II je pro  MŠ, ZŠ, ŠD, ŠK, ZUŠ a SVČ připraveno cca 5.5 miliard Kč.

Navštivte náš seminář, poradíme vám jak efektivně realizovat projekt, předáme vám naše zkušenosti tak, abyste ze Šablon II mohli pro vaši školu získat:

Produkt ekoTAB aneb na co máte nárok

Libor Kožoušek
firemní přednáška

Pro kvalitní výuku potřebujeme nejen kvalitní učitele a pomůcky, ale i jejich správnou a bezpečnou montáž a zaškolení obsluhy. Je důležité vědět, jak má bezpečná montáž vypadat a na co máme nárok. Nechceme ohrozit zdraví a bezpečnost dětí a učitelů. Chcete-li vědět více o této problematice a stavu na českých školách, navštivte tuto přednášku.

Tato anotace je příliš stručná, prosíme lektora o její rozšíření.

O2 Czech Republic a jeho aktivity v oblasti vzdělávání

Marie Mališková
firemní přednáška

O2 je největším poskytovatelem telekomunikačních služeb na českém trhu. V současnosti poskytuje služby prostřednictvím téměř osmi milionů mobilních a pevných linek, což z něj činí jednoho z vedoucích poskytovatelů plně konvergentních služeb v Evropě. Zákazníkům mobilních služeb nabízí O2 nejmodernější technologie HSPA+ a LTE. Značka O2 pro zákazníky neznamená jen telekomunikace. O2 je schopna vyhovět i těm nejnáročnějším požadavkům zákazníků též v oblasti ICT a nabídnout jim služby housingu, hostingu i cloudových služeb v datových centrech o celkové rozloze 7 300 metrů čtverečních.

Chytrý 3D tisk ve školách: představujeme YSoft be3D eDee (prezentuje Jan Lokoč)

Martin Osovsky
firemní přednáška

V Y Softu již 17 let pomáháme firmám, nadnárodním korporacím, ale i školám s řízením tiskáren, snižováním nákladů na tisk a zabezpečením dokumentů. A nově to umíme i v oblasti 3D tisku. Naše přednáška představí YSoft be3D eDee –kompletní řešení pro 3D tisk ve školách, které na českém trhu dodává a servisuje Konica Minolta.

O2 Managed WiFi (prezentuje David Praus)

Marie Mališková
firemní přednáška

Poskytněte svým studentům a učitelům komfort rychlého připojení k internetu ve škole či jejím okolí. Kromě kompletního zajištění provozu vaší WiFi sítě můžete získat jako součást služby i komplexní nástroj na její kontrolu:

GDPR bez starostí se Školou OnLine (prezentuje Ondřej Košek)

Ondřej Helar
firemní přednáška

Obecné nařízení o ochraně osobních údajů přijde v platnost 25. 5. 2018. Co všechno školy před tímto datem čeká a co budou muset řešit po tomto datu? Na to vše dostanete odpovědi v rámci přednášky GDPR bez starostí se Školou OnLine. V problematice GDPR se pohybujeme dostatečně dlouho, abychom přizpůsobili informační systém potřebám škol a umožnili jim tak bez starosti naplnit všechny požadavky, které jsou na ně obecným nařízením kladeny.

V prezentaci bude řešeno:

Didaktika výuky digitální fotografie nejen v hodinách informatiky

Jaromír Krejčí
firemní přednáška

Fotografie, dnes již téměř výhradně v digitální podobě, je samozřejmou součástí našeho života. Fotící zařízení mají děti již od útlého věku ve svém mobilním telefonu nebo tabletu. Fotografie je způsob, jakým si připomínáme své zážitky i významné události našeho života. V mnoha oborech lidské činnosti slouží k zachycení jevů, skutečností a faktů. Správné dovednosti práce s (digitální) fotografií jsou tedy nepochybně důležitou kompetencí, kterou by si měli žáci odnášet ze základních i středních škol.

Jak podpořit individuální rozvoj dětí i jejich komplexní hodnocení (prezentuje Jan Sedlák)

Pavel Bláha
firemní přednáška

Společně budeme diskutovat o teorii i zavedené praxi testování, stejně tak i o způsobech evaluace, které podporují individuální rozvoj každého žáka - tzn. ověřování nejen znalostí, ale rovněž dovedností dětí. Podělíme se o zkušenosti, negativa a rizika s cílem zdůraznění smysluplného využívání testovacích nástrojů ve školní praxi.

GDPR na školách aneb jak implementovat požadavky nařízení do praxe (prezentuje Petr Nepustil)

Lenka Kopčová
firemní přednáška

Všechny osobní údaje dětí jsou dle nařízení o ochraně osobních údajů GDPR (General Data Protection Regulation) citlivá data a na jejich ochranu se vztahují přísnější pravidla. Je proto na místě, aby se školy na GDPR řádně připravily a vypořádaly se s rolí „Pověřence“, kterou jim nový zákon nařizuje. Dosažení shody s GDPR patří k dalším oblastem, ve které se školami spolupracujeme. V první fázi identifikujeme všechny osobní údaje, které se v rámci školy zpracovávají, z toho na míru sestavujeme analýzu a implementujeme její výsledky do praxe.

Bezpečná škola (prezentuje Petr Nepustil)

Lenka Kopčová
firemní přednáška

Již 25 let máme zkušenosti s budováním IT infrastruktur zákazníků.

Cílem našich projektů je vždy realizovat komplexní a dlouhodobě udržitelná řešení navrhovaná na míru jednotlivým subjektům. Řadě škol jsme pomohli s administrací několika evropských projektů zaměřených na zkvalitnění vybavení, zajištění konektivity či pořízení mobilních učeben pro výuku odborných předmětů. Tyto kroky s sebou přináší školám i mnohá úskalí, proto jim pomáháme s výběrem vhodných nástrojů, aby rizika co nejlépe eliminovaly a nově získané prostředky efektivně využívaly.