Vysoká škola

Apple Watch a jejich přínos pro učitele

přednáška

Různého typu wearables, především chytré hodinky, jsou v současné době čím dál populárnější. Je na čase začít přemýšlet o tom, zda a jak jsou využitelné ve vzdělávání. Zatím jsou spojovány zejména s tématem zdraví. Není proto překvapivé, že se o jejich využití ve vzdělávání uvažuje v kontextu tělesné výchovy. V tomto příspěvku však půjdeme o něco dále a na základě prvních zkušeností vyučujících z MU zhodnotíme, zda a jaké možnosti a přínosy představují Apple Watch na ruce učitele.

Výuka odpovědné práce s fotografií ve školách

Jaromír Krejčí
firemní přednáška

Fotografie je v současném životě všudypřítomná. Fotoaparát má téměř každý telefon, a denně proto vzniká naprosto nepřeberné množství fotografií, se kterými si však většina jejich pořizovatelů neumí – bohužel – rozumně poradit. Neumí s nimi totiž pracovat. Kde jinde mohou uživatelé lépe získat potřebné znalosti a dovednosti než ve škole? Úkolem moderní výuky by tedy mělo být zvýšení povědomí o práci s fotografickým obsahem, a to nejen v rámci informatiky, ale v mnohem širším okruhu témat.

Nová řešení do třídy pro rok 2016

Ondřej Bradáč
firemní workshop

Technologie pro interaktivní výuku patří k nejdynamičtěji se rozvíjejícím oborům v současném vzdělávání. Firma Profimedia s.r.o. sleduje nejnovější trendy na tomto poli a připravila pro Vás komplexní přehled aktuálních softwarových i hardwarových řešení pro moderní výuku v roce 2016 i v dalších letech. V rámci workshopu se budete moci seznámit s interaktivními obrazovkami ActivPanel, ozvučením pro třídy i větší prostory PentaClass, hlasovacími zařízeními ActiVote/Expression, vizualizéry ActiView a novinkami na poli projektorů, včetně interaktivních.

Tucet způsobů měření otáček ISESem

Bronislav BALEK

Měření otáček je požadováno v mnoha oborech. V příspěvku bude ukázáno 10 způsobů tohoto měření za pomocí ISESu (internetového školního experimentálního studia), modelů elektromotorků a různých snímačů. Snímače jsou používány fotoelektrické transmisní – průchozí (optická závora), fotoelektrické reflexní (odrazové), teslametr (měřič magnetické indukce), cívka bez nebo se železným jádrem, cívka s železným jádrem předmagnetovaná trvalým magnetem, tachodynamo atd. Způsoby měření otáček:

1)   Ventilátor počítače a optická závora ISES.

Novinky v biofyzikálních experimentech s ISESem i bez

Bronislav BALEK

Internetové školní experimentální studio ISES se mimo fyziku a chemii hodí také pro měření biofyzikálních veličin. V humánní medicíně se tyto veličiny nazývají biosignály, které rozeznáváme elektrické a neelektrické. Nejčastěji snímané elektrické biosignály jsou EKG (elektrická aktivita srdce), EEG (elektrická aktivita mozku), EMG (elektrická aktivita kosterních svalů), EOG (elektrická aktivita okohybných svalů), atd.

ClassFlow - nové možnosti online výuky a tvorby studijních materiálů v prostředí cloudu

Ondřej Bradáč
firemní workshop

Workshop bude věnován představení nové aplikace firmy Promethean - ClassFlow, která přináší nejosvědčenější výhody softwaru ActivInspire obohacené o možnosti online síťování účastníků, cloudového úložiště a reportingu vzdělávací cesty a výkonů jednotlivých žáků/studentů. ClassFlow umožňuje vytvářet lekce, testy, kurzy, vyučovat třídu přímo ve škole nebo na dálku, udržovat si přehled o svých materiálech na jediné jednoduché obrazovce, vyměňovat si zkušenosti s kolegy z jiných škol, měst i států, či udělovat studentům odznaky a učinit tak z výuky napínavou hru.

Google weby - weby třídy snadno a rychle

Karel Moric

Uvažujete o novém webu školy?  Chtěli byste  webové stránky tříd? Přemýšlíte nad tím, jak jednoduše sdílet s žáky a rodiči materiály pro výuku a zároveň je efektivně informovat o dění ve škole a třídách?

GEG - 5 důvodů pro přechod na GAFE

Karel Moric
přednáška

Pracujte moderně, jednoduše, levně, efektivně a profesionálně. Pracujte s Google Apps !!! Jak dokážou Google Apps ušetřit čas a peníze vám i vaší škole? Poslechněte si, jak na to, a inspirujte se reálnými zkušenostmi ze základní školy, která již déle než rok komplexně využívá zdarma služby Google Apps napříč celou školou zaměstnanci i žáky.

Verso - virtuální vzdělávací prostředí

Tereza Potůčková
Veronika Neničková

Na praktickém workshopu se účastníci seznámí s aplikací Verso. Slouží pro zadávání zajímavých domácích úkolů, nebo k uvedení nového tématu v rámci přípravy na hodinu. Aplikace umožňuje vytvoření virtuální třídy pro žáky, ve které lze velmi jednoduše sdílet obrázky, videa, či stránky společně s instrukcemi pro žáky, kteří pak následně k úkolům přidávají své komentáře. Žáci na úkol reagují formou diskuzního fóra.

Nearpod - Nástroj pro tvorbu interaktivních prezentací pro aktivizaci žáků v hodinách

Tereza Potůčková
Veronika Neničková

Jak více vtáhnout žáky do výuky? Jak rychle zjistit názor či úroveň znalosti všech žáků ve třídě, nejen těch co se přihlásí, či dobrovolně přede všemi promluví?