2. stupeň základní školy/nižší gymnázium

Jak na úspěšné zavedení 3D tisku do výuky (prezentuje Jan Lokoč, středa 28. 3. 2018, 16.00-16.45)

Martin Osovsky
firemní workshop

3D tiskárny ve školách vídáme stále častěji. Obvykle jsou ale výsledkem pokusů zapojit tuto technologii do výuky zklamaná očekávání a další zařízení, na které akorát sedá prach. Na to, jak se takovému výsledku vyhnout, se zaměří právě náš workshop. Představíme v něm řešení pro 3D tisk ve školách YSoft be3D eDee, které na český trh dodává a servisuje Konica Minolta.

Pojďte si zalétat s dronem (čtvrtek 29. 3. 2018, cca 8.30)

Miloš Okurka
Miloš Bukáček

Součástí doprovodného programu konference Počítač ve škole 2018 budou opět krátké ukázky kvadrokoptéry, které pro vás připravujeme na středu a čtvrtek.

Pojďte si zalétat s dronem (středa 28. 3. 2018, cca 10.00)

Miloš Okurka

Quirkboti - brčkoboti

Miluše Sedláčková
Ludmila Brestičová

Quirkbot je robotická stavebnice ze Švédska.

Skládá se ze dvou sad brček a sady spojovacích prvků - lze vytvářet geometrické tvary a předvádět např. mostní konstrukce - bez jakéhokoli programování.

Aktuálně - Šablony II s ITveSkole.cz

Luděk Heinz
firemní přednáška

Dne 28. 2. 2018 vyhlásilo MŠMT dotační program Šablony II. V rámci Šablon II je pro  MŠ, ZŠ, ŠD, ŠK, ZUŠ a SVČ připraveno cca 5.5 miliard Kč.

Navštivte náš seminář, poradíme vám jak efektivně realizovat projekt, předáme vám naše zkušenosti tak, abyste ze Šablon II mohli pro vaši školu získat:

Vlastní (nejen) slepé mapy rychle, jednoduše a přesně podle vašich představ

Miloš Bukáček

Najít tu správnou slepou mapu mezi stovkami různých internetových zdrojů je mnohdy pěkný oříšek. Jednou je moc podrobná, jindy zase příliš jednoduchá a když už si vyberete podle vašich představ, stejně v ní dva objekty, které se měli vaši žáci naučit, chybí.

Vytvořte si první mobilní aplikaci aneb STREAM v praxi

Miloš Bukáček

Kdysi dávno hluboko v lesích byla jedna malá vesnice, ve které žila malinká stvoření, říkali si Šmoulové. A byli hodní. A pak tu byl Gargamel, ďábelský čaroděj, který byl zlý. „Šmouly nechci ani vidět, dostanu je, dostanu vás všechny, i kdyby to byla ta poslední věc, kterou udělám!“

A skoro se mu to povedlo. Šmoulinka zrovna pod velkým hřibem čekovala na Instagramu nejnovější modely letních šatů, když v tom z borůvčí vyskočil Azrael, šup se Šmoulinkou do klece a už se běží pochlubit s úlovkem Gargamelovi.

Aktuální trendy ve virtuální realitě (prezentuje Jakub Stejskal)

správce obsahu
přednáška

Jakub Stejskal z Asociace virtuální a rozšířené reality a současně i pořadatel festivalu virtuální a rozšířené reality Czech VR Fest promluví o možnostech využití virtuální reality v různých odvětvích a zaměří se na nynější počiny v průmyslu, edukaci či v medicíně. Popovídá o novinkách světa VR, jakými jsou například brýle Acer Mixed Reality. Nakonec představí i aktuální projekty Asociace, od rehabilitace pacientů s míšní lézí za pomocí virtuální reality k chystané učebně virtuální reality, která bude otevřena ve spolupráci s Českým vysokým učením technickým.

Produkt ekoTAB aneb na co máte nárok

Libor Kožoušek
firemní přednáška

Pro kvalitní výuku potřebujeme nejen kvalitní učitele a pomůcky, ale i jejich správnou a bezpečnou montáž a zaškolení obsluhy. Je důležité vědět, jak má bezpečná montáž vypadat a na co máme nárok. Nechceme ohrozit zdraví a bezpečnost dětí a učitelů. Chcete-li vědět více o této problematice a stavu na českých školách, navštivte tuto přednášku.

Tato anotace je příliš stručná, prosíme lektora o její rozšíření.

Jak vytvořit moderní, přehledný a navštěvovaný školní web (prezentuje Petra Procházková)

správce obsahu
přednáška

Úvod do problematiky použitelnosti webů a zásad při publikaci na internetu se zaměřením na sdílení obsahu na sociálních sítích a optimalizaci pro internetové vyhledávače a zejména návštěvníky. Aneb jak publikovat obsah na školních a jiných webech tak, aby ho posléze někdo na internetu našel. Tipy a rady, jak posléze zajistit, aby si vaše sdělení návštěvníci stránky přečetli a naplnili vaše očekávání – kontaktovali vás, sdíleli obsah dále, přidali komentář, vyplnili formulář atd.

Prezentuje Petra Procházková, Stawebnice