Výtvarná výchova

Didaktika výuky digitální fotografie nejen v hodinách informatiky

Prezentující/autoři: 
Jaromír Krejčí
Typ vystoupení: 
firemní přednáška

Fotografie, dnes již téměř výhradně v digitální podobě, je samozřejmou součástí našeho života. Fotící zařízení mají děti již od útlého věku ve svém mobilním telefonu nebo tabletu. Fotografie je způsob, jakým si připomínáme své zážitky i významné události našeho života. V mnoha oborech lidské činnosti slouží k zachycení jevů, skutečností a faktů. Správné dovednosti práce s (digitální) fotografií jsou tedy nepochybně důležitou kompetencí, kterou by si měli žáci odnášet ze základních i středních škol.

Časová osa jako efektivní pomůcka ve výuce

Prezentující/autoři: 
Jan Brich
Typ vystoupení: 
firemní přednáška

Přednáška ukáže, jak se může časová osa uplatnit jako efektivní výukový nástroj.

Časovou osu chápeme jako šikovný vzdělávací nástroj, nikoliv jako cíl výuky. Učitelům přinášejí časové osy do vyučování větší efektivitu - doplňují a podporují jejich stávající učební metody.

Na přednášce si ověříte, že:

Časové osy v systému Timixi - jak na to?

Prezentující/autoři: 
Jan Brich
Typ vystoupení: 
firemní workshop

Smyslem workshopu je ukázat (a na vlastní kůži si vyzkoušet) mnohostranné použití časových os ve vyučování.

Základní ovládnutí systému pro časové osy je snadné. Na workshopu se nám společně podaří rychle proniknout do základů webové aplikace.

Během workshopu snadno zvládnete:

S Ozoboty k informatickému myšlení prakticky

Prezentující/autoři: 
Eva Fanfulová
Prezentující/autoři: 
Hana Šandová
Typ vystoupení: 
workshop

Workshop navazuje na přednášku Ozoboti jako jedna z cest k informatickému myšlení. Přijďte si prakticky vyzkoušet vybrané aktivity, kde všude se dá ve výuce různých předmětů Ozobot využít a zda se při „hraní“ s roboty mohou žáci něco naučit a co se vlastně při tom učí? Jsou to jenom fakta? Nebo také důležité kompetence pro 21. století? Co se dá s Ozobotem dělat ve fyzice? Matematice? Zeměpise? Dějepise? Prvouce? Biologii? Jazycích? Nebo třeba ve výtvarné výchově?

Rychlé SMART aktivity pro zapojení žáků

Prezentující/autoři: 
Karolína Napravilová
Typ vystoupení: 
firemní workshop

Doba, kdy si učitelé dlouze připravovali DUMy, je za námi – budoucnost patří rychlým digitálním aktivitám a cloudu.  Ukážeme příklady motivujících aktivit na interaktivní tabuli pro jednoho i více žáků a především jejich smysluplné a efektivní zapojení s využitím tabletů a dalších zařízení. To vše umí SMART Výukový software, balíček zahrnující i oblíbený SMART Notebook. Jak lze rychle a snadno vytvořit aktivity, které podporují týmovou práci žáků a ukazují žákům správné návyky využití internetu při vzdělávání? Zajímá vás projektové vyučování? Přijďte se inspirovat.

Robotické divadlo aneb robotické stavebnice i v netechnických předmětech

Prezentující/autoři: 
Štěpánka Baierlová
Typ vystoupení: 
přednáška

O robotických stavebnicích Lego Mindstorms jsme již slyšleli hodně, je snadné si představit jejich využití při výuce algoritmizace či programování. Ale dají se využit i v dalších předmětech? Například ve výuce jazyků či estetické výchově? Určitě ano. My jsme se studenty v našem robotickém kroužku vyzkoušeli robotické divadlo a mělo to úspěch. Pokud se chcete vydat podobnou cestou, přijďte se podívat, jak na to.

Nápaditá a zábavná výuka zpracování digitální fotografie ve škole

Prezentující/autoři: 
Jaromír Krejčí
Typ vystoupení: 
firemní přednáška

Focení patří ke každodenním a samozřejmým činnostem, provází nás na každém kroku. Moderní prostředky umožňují nejen snadné pořízení, ale také sdílení fotografií. Lidé mezi si sebou denně předávájí miliony snímků, zejména prostřednictvím sociálních sítí a webových galerií. Úroveň sdíleného obsahu je však všeobecně poměrně nízká. Zásadní problém není v technologiích, ty dnes dokážou velice pomoci ke snadnému dosažení perfektního výsledku, ale v lidech samotných.

Zoner Photo Studio X jako kreativní nástroj ve škole

Prezentující/autoři: 
Jiří Sumbal
Typ vystoupení: 
workshop

Na workshopu se seznámíme s novými vlastnostmi programu Zoner Photo Studio X. Představíme si jej jako kreativní nástroj využitelný nejen ve výuce informatiky, ale i ve výtvarné výchově.

Hlavním cílem workshopu je naučit se používat správným způsobem nové nebo inovované nástroje programu, hlavním produktem našeho workshopu bude velikonoční přání.

Na příkladu tvorby tohoto přání si procvičíme:

Syndikovat obsah