Hudební výchova

Vytvořte si první mobilní aplikaci aneb STREAM v praxi

Miloš Bukáček

Kdysi dávno hluboko v lesích byla jedna malá vesnice, ve které žila malinká stvoření, říkali si Šmoulové. A byli hodní. A pak tu byl Gargamel, ďábelský čaroděj, který byl zlý. „Šmouly nechci ani vidět, dostanu je, dostanu vás všechny, i kdyby to byla ta poslední věc, kterou udělám!“

A skoro se mu to povedlo. Šmoulinka zrovna pod velkým hřibem čekovala na Instagramu nejnovější modely letních šatů, když v tom z borůvčí vyskočil Azrael, šup se Šmoulinkou do klece a už se běží pochlubit s úlovkem Gargamelovi.

Časová osa jako efektivní pomůcka ve výuce

Jan Brich
firemní přednáška

Přednáška ukáže, jak se může časová osa uplatnit jako efektivní výukový nástroj.

Časovou osu chápeme jako šikovný vzdělávací nástroj, nikoliv jako cíl výuky. Učitelům přinášejí časové osy do vyučování větší efektivitu - doplňují a podporují jejich stávající učební metody.

Na přednášce si ověříte, že:

Časové osy v systému Timixi - jak na to?

Jan Brich
firemní workshop

Smyslem workshopu je ukázat (a na vlastní kůži si vyzkoušet) mnohostranné použití časových os ve vyučování.

Základní ovládnutí systému pro časové osy je snadné. Na workshopu se nám společně podaří rychle proniknout do základů webové aplikace.

Během workshopu snadno zvládnete:

AppSmashing - Top aplikace ve výuce a jejich propojení

Jana Grzychová

Na tomto workshopu vám představíme aplikace, které se nám ve škole a výuce nejvíce osvědčily. Jedná se jednak o učitelské aplikace, ale také žákovské, pomocí kterých si sami žáci vyrábějí různé výukové materiály. Některé aplikace si budete moci sami vyzkoušet na připravených zařízení, které budou z naší školy k dispozici. Vyzkoušíme si jejich kombinaci a propojení, tzv. AppSmashing našich Top Ten App. S iPady ve výuce již máme mnoholeté zkušenostia nebojíme se o ně podělit.

Green Screen - jak na to a inspirace k zařazení do výuky

Jana Grzychová

Využití výukových videí vyrobených přímo žáky je inspirační prvek sám o sobě. Pokud navíc použijete zelené plátno, dostanou vaše videa další rozměr a pro žáky se stane jejich tvorba ještě lákavější. Jak na to si budete moci vyzkoušet v tomto workshopu, kde budete mít k dispozici iPady i zelené plátno. Projdeme si práci krok po kroku a seznámíte si i s již hotovými videi našich žáků.

Tvorba hudebního klipu v běžné hodině hudební výchovy

Vítězslav Kružík

Workshop je zaměřen na koedukační prvky hudební výchovy a informatiky.

Díky obecně dostupným programům bez náročného technického vybavení lze se třídou vytvořit hudební klip (příp. dabing). A to od nahrání hudebního materiálu a jeho zpracování až po tvorby videí a výsledné kompletace.

Autor workshopu tyto metody používá osm let na všech stupních škol, se kterými spolupracuje (MŠ, ZŠ, odborná střední škola i gymnázium a vysoká škola).

3D tisk jako pomocník učitele

Tomáš Feltl

Mezi nové technologie, které se postupně zabydlují na našich školách, patří také 3D tisk. Loňský ročník konference Počítač ve škole 2016 se jednou ze svých sekcí zaměřil právě na problematiku 3D tisku. V našich příspěvcích jsme se věnovali technologii 3D tisku, problematice 3D modelování, 3D tiskárnám a také 3D tištěným výukovým pomůckám, včetně robotické 3D tištěné stavebnice m-BITBEAM (www.e-mole.cz/diy/m-bitbeam).