Chemie

Časová osa jako efektivní pomůcka ve výuce

Jan Brich
firemní přednáška

Přednáška ukáže, jak se může časová osa uplatnit jako efektivní výukový nástroj.

Časovou osu chápeme jako šikovný vzdělávací nástroj, nikoliv jako cíl výuky. Učitelům přinášejí časové osy do vyučování větší efektivitu - doplňují a podporují jejich stávající učební metody.

Na přednášce si ověříte, že:

3D tisk jako pomocník učitele, nejen v přírodních vědách...

Miroslav Jílek
Tomáš Feltl

Mezi nové technologie, které se postupně zabydlují na našich školách, patří také 3D tisk. V našich příspěvcích na minulých ročnících konference Počítač ve škole jsme se již věnovali technologii 3D tisku, problematice 3D modelování, 3D tiskárnám a také 3D tištěným výukovým pomůckám, včetně robotické 3D tištěné stavebnice m-BITBEAM (www.e-mole.cz/diy/m-bitbeam).

e-Mole.cz – další rok s časopisem od učitelů pro učitele

přednáška

Hlavním cílem elektronického časopisu e-Mole je ukázat, že digitální technologie nejsou nám učitelům na obtíž, ale že je to přesně naopak, přináší nové možnosti, jak dětem přiblížit problematiku našich oborů a jak z někdy nudné výuky udělat dobrodružnou cestu za poznáním. Na rozdíl od různých školicích akcí a konferencí vidíme v časopisu příležitost přinést zajímavé nápady a ukázky z výuky většímu množství učitelů. Nechte se inspirovat časopisem e-Mole.cz a přidejte se k našemu autorskému týmu.

Multiplatformní open source školní měřicí systém postavený na Arduinu - bádání v přírodních vědách levně :)

Miroslav Jílek
přednáška

Na konferenci Počítač ve škole jsme již několikrát ukázali, jak může být Arduino použito k jednoduchým měřením místo školního měřicího systému. Stále se ale jednalo o systém pro nadšence, který se zcela neobešel bez znalosti práce s Arduinem na programátorské úrovni. V letošním roce si ukážeme novou verzi našeho projektu MoleGraph a MoleBox, k jehož používání již větší znalosti práce s Arduinem bezpodmínečně nepotřebujete. Prostě vezmete čidlo, připojíte ho kablíkem a začnete měřit.

Časové osy v systému Timixi - jak na to?

Jan Brich
firemní workshop

Smyslem workshopu je ukázat (a na vlastní kůži si vyzkoušet) mnohostranné použití časových os ve vyučování.

Základní ovládnutí systému pro časové osy je snadné. Na workshopu se nám společně podaří rychle proniknout do základů webové aplikace.

Během workshopu snadno zvládnete:

S Ozoboty k informatickému myšlení prakticky

Eva Fanfulová
Hana Šandová

Workshop navazuje na přednášku Ozoboti jako jedna z cest k informatickému myšlení. Přijďte si prakticky vyzkoušet vybrané aktivity, kde všude se dá ve výuce různých předmětů Ozobot využít a zda se při „hraní“ s roboty mohou žáci něco naučit a co se vlastně při tom učí? Jsou to jenom fakta? Nebo také důležité kompetence pro 21. století? Co se dá s Ozobotem dělat ve fyzice? Matematice? Zeměpise? Dějepise? Prvouce? Biologii? Jazycích? Nebo třeba ve výtvarné výchově?

Bádáme - Přírodní vědy s iPadem

Natálie Nevřelová
Jana Grzychová
Karel Moric

Workshop je určen převážně pedagogům 1. a 2.stupně ZŠ se zaměřením na přírodovědné předměty. Budou pro vás připravená různá stanoviště, na kterých si budete moci vyzkoušet různé pomůcky propojené s iPadem využitelné v přírodních vědách na základní škole. Můžete se těšit na různá přídavná zařízení, čidla a další pomůcky pro výuku přírodopisu, fyziky, chemie a další. Na workshop není třeba brát vlastní zařízení (můžete), budeme disponovat iPady naší školy. Přijďte se inspirovat.

Vesmír do škol - ESERO Česká republika

Lukáš Holman
přednáška

Jak využít vesmír pro zvýšení motivace žáků základních a středních škol a zatraktivnění výuky přírodovědných a technických předmětů? Jaké možnosti se nabízí na poli spolupráce s Evropskou vesmírnou agenturou ESA? Do jakých projektů a soutěží se mohou školy i jednotlivci zapojit? Jak postavit se žáky vlastní minisatelit? Odpovědí na všechny tyto otázky může být oficiální vzdělávací kancelář ESA pro Českou republiku - ESERO. V přednášce se dozvíte, co ESERO učitelům nabízí a jaké jsou možnosti spolupráce.