Aktuálně - Šablony II s ITveSkole.cz

Luděk Heinz
firemní přednáška

Dne 28. 2. 2018 vyhlásilo MŠMT dotační program Šablony II. V rámci Šablon II je pro  MŠ, ZŠ, ŠD, ŠK, ZUŠ a SVČ připraveno cca 5.5 miliard Kč.

Navštivte náš seminář, poradíme vám jak efektivně realizovat projekt, předáme vám naše zkušenosti tak, abyste ze Šablon II mohli pro vaši školu získat:

Jak budou vypadat a kde se vezmou učebnice informatiky podle nových RVP

Jiří Vaníček
přednáška

Autor příspěvku je garantem celostátního projektu Podpora rozvíjení informatického myšlení, v němž partneři ze všech pedagogických fakult ČR v letech 2017-2020 připravují nové vzdělávací materiály a systém školení učitelů informatiky, a to včetně 1. stupně ZŠ a MŠ. Informatika je tu vnímána nikoliv jako obsluha počítače, ale jako obor všeobecného vzdělávání, rozvíjející mentální a kognitivní vlastnosti jedince, podobně jako to dělá matematika a přírodní vědy.

Digitální technologie a rodiče

Petr Naske

V roce 2018 realizuje Jednota školských informatiků za podpory Nadace Avast pilotní projekt nastavení komunikačních aktivit MŠ a ZŠ s komunitou rodičů v rámci školy k digitálním tématům (prevence rizikového chování, podpora tvořivosti dětí, mediální gramotnost). Zveme Vás ke spolupráci a zapojení konkrétních ZŠ a MŠ do těchto aktivit, na workshopu bude představen a s účastníky tvořen ukázkový blok školení pro rodiče a proběhne diskuse k nastavení priorit takového setkávání s rodiči.

Propojené světy aneb střípky z DigiKoalice

přednáška

Česká národní koalice pro digitální pracovní místa zřizovaná ve spolupráci MŠMT a NÚV, ve které je k 28. únoru 2018 83 členů (firem, škol, neziskových organizací, orgánů veřejné správy a dalších) pravidelně organizuje odborná setkání ke konkrétním tématům a prioritám v rámci digitálního (celoživotního) vzdělávání a aktivit všech členů platformy. Předsedou platformy je zmocněnec pro digitální vzdělávání Ing. Ivan Pilný. Ve vstupu bude shrnut plán pracovních skupin DigiKoalice, prezentované příklady dobré praxe a projekty jednotlivých členů platformy.

Aktuality kolem realizace Strategie digitálního vzdělávání ČR

Ondřej Neumajer
Daniela Růžičková
přednáška

Koordinátor digitálního vzdělávání na MŠMT Ivan Pilný představí své plány v této oblasti. Ondřej Neumajer poukáže na poslední zjištění ČŠI ve využívání digitálních technologií ve školách, shrne dosavadní aktivity kolem strategie a zaměří se na ty, které se bezprostředně dotýkají učitelů. Revize rámcových vzdělávacích programů je jen začátek. V příspěvku Daniely Růžičkové se dozvíte, co všechno se v rámci Strategie digitálního vzdělávání připravilo a připravuje na pomoc školám při proměnách kurikula.

Usnadněte žákům budoucnost - psaním všemi deseti (Psaní Hravě)

Lukáš Zídka
firemní workshop
Dovednost psaní všemi deseti prsty šetří denně většině lidí spoustu času. Kdo píše méně prsty, je při práci s počítačem výrazně pomalejší. Projekt Psaní Hravě, který učí jednotlivce a žáky psát formou her, má cíl současný stav změnit.

„Cílem je, aby kurz žáka bavil natolik, že si téměř nevšimnou, že se vlastně učí psát všemi deseti.”

S Ozoboty k informatickému myšlení prakticky

Eva Fanfulová
Hana Šandová

Workshop navazuje na přednášku Ozoboti jako jedna z cest k informatickému myšlení. Přijďte si prakticky vyzkoušet vybrané aktivity, kde všude se dá ve výuce různých předmětů Ozobot využít a zda se při „hraní“ s roboty mohou žáci něco naučit a co se vlastně při tom učí? Jsou to jenom fakta? Nebo také důležité kompetence pro 21. století? Co se dá s Ozobotem dělat ve fyzice? Matematice? Zeměpise? Dějepise? Prvouce? Biologii? Jazycích? Nebo třeba ve výtvarné výchově?

Rychlé SMART aktivity pro zapojení žáků

Karolína Napravilová
firemní workshop

Doba, kdy si učitelé dlouze připravovali DUMy, je za námi – budoucnost patří rychlým digitálním aktivitám a cloudu.  Ukážeme příklady motivujících aktivit na interaktivní tabuli pro jednoho i více žáků a především jejich smysluplné a efektivní zapojení s využitím tabletů a dalších zařízení. To vše umí SMART Výukový software, balíček zahrnující i oblíbený SMART Notebook. Jak lze rychle a snadno vytvořit aktivity, které podporují týmovou práci žáků a ukazují žákům správné návyky využití internetu při vzdělávání? Zajímá vás projektové vyučování? Přijďte se inspirovat.

Tvorba hudebního klipu v běžné hodině hudební výchovy

Vítězslav Kružík

Workshop je zaměřen na koedukační prvky hudební výchovy a informatiky.

Díky obecně dostupným programům bez náročného technického vybavení lze se třídou vytvořit hudební klip (příp. dabing). A to od nahrání hudebního materiálu a jeho zpracování až po tvorby videí a výsledné kompletace.

Autor workshopu tyto metody používá osm let na všech stupních škol, se kterými spolupracuje (MŠ, ZŠ, odborná střední škola i gymnázium a vysoká škola).