Ostatní jazyky

AppSmashing - Top aplikace ve výuce a jejich propojení

Prezentující/autoři: 
Jana Grzychová
Typ vystoupení: 
workshop

Na tomto workshopu vám představíme aplikace, které se nám ve škole a výuce nejvíce osvědčily. Jedná se jednak o učitelské aplikace, ale také žákovské, pomocí kterých si sami žáci vyrábějí různé výukové materiály. Některé aplikace si budete moci sami vyzkoušet na připravených zařízení, které budou z naší školy k dispozici. Vyzkoušíme si jejich kombinaci a propojení, tzv. AppSmashing našich Top Ten App. S iPady ve výuce již máme mnoholeté zkušenostia nebojíme se o ně podělit.

Rychlé SMART aktivity pro zapojení žáků

Prezentující/autoři: 
Karolína Napravilová
Typ vystoupení: 
firemní workshop

Doba, kdy si učitelé dlouze připravovali DUMy, je za námi – budoucnost patří rychlým digitálním aktivitám a cloudu.  Ukážeme příklady motivujících aktivit na interaktivní tabuli pro jednoho i více žáků a především jejich smysluplné a efektivní zapojení s využitím tabletů a dalších zařízení. To vše umí SMART Výukový software, balíček zahrnující i oblíbený SMART Notebook. Jak lze rychle a snadno vytvořit aktivity, které podporují týmovou práci žáků a ukazují žákům správné návyky využití internetu při vzdělávání? Zajímá vás projektové vyučování? Přijďte se inspirovat.

Google Apps na 1. stupni ZŠ

Prezentující/autoři: 
Jana Grzychová
Typ vystoupení: 
workshop

Přemýšlíte, jak svou výuku na prvním stupni obohatit a modernizovat? Nebojíte se ICT technologií? Chcete své žáky připravit na současný svět? Zavedení Google Apps na 1. stupni ZŠ budí mnohé otázky a obavy. Se svými žáky pracuji s Google Apps od druhé třídy ZŠ. Je to velmi efektivní, jednoduchá a motivační práce, které se není potřeba obávat. Email, disk a virtuální učebna Google Classroom jsou u nás téměř na denním pořádku.

Upovídané appky

Prezentující/autoři: 
Jana Grzychová
Typ vystoupení: 
workshop

Jak vtipně obohatit výuku jazyka nejen na prvním stupni si budou moci vyzkoušet účastníci workshopu Upovídané appky. Jednou z těchto aplikací je ChatterKid. Tato aplikace umožňuje vložit vlastní obrázek či fotografii a namluvit k tomu zvukový záznam. Využití této aplikace se nabízí napříč předměty ZŠ a obohatit výuku může i u větších žáků. 

Druhou aplikací workshopu budou Sock Puppets. Tyto mluvící ponožky mohou rovněž zvýšit úroveň mluveného projevu žáků a podněcování je v jejich kreativitě. 

Super appky pro učitele 1.stupně

Prezentující/autoři: 
Jana Grzychová
Typ vystoupení: 
workshop

Workshop je určen primárně učitelům prvního stupně. Účastníci se seznámí a prakticky si vyzkouší práci a využití aplikací Decide Now, Story Cubes, Mobile Monet a Skitch, které mohou usnadnit a zpestřit jak přípravu na výuku tak výuku samotnou. Nejsou potřeba žádné pokročilé znalosti z oboru ICT. Pro účastníky budou připravena mobilní zařízení Apple iPad s nainstaloványmi aplikacemi.

Zapojujeme tablety do výuky - experimentování se systémem Vernier a procvičování DRILL & SKILL

Prezentující/autoři: 
Pavel Böhm
Prezentující/autoři: 
Jakub Jermář
Typ vystoupení: 
firemní přednáška

Jak smysluplně zapojit do výuky tablety, notebooky či chytré telefony?

V první části se podíváme na možnosti experimentování se systémem Vernier. Zaměříme se na to, jak zpřístupnit měření celé třídě a jak podporovat individuální či skupinovou práci i s menším množstvím laboratorního vybavení. Ukážeme si také, jak realizovat dlouhodobé experimenty tak, aby k nim měli žáci přístup i z domova přes internet.

V druhé části se podíváme na využítí online procvičování DRILL & SKILL doma i ve škole.

 

Trenažéry (drillandskill.com/wiki) – jak procvičovat základní dovednosti (2. běh - čtvrtek)

Prezentující/autoři: 
Jana Šestáková
Prezentující/autoři: 
Pavel Böhm
Typ vystoupení: 
workshop

 

Trenažéry (drillandskill.com/wiki) jsou online službou pro žáky a jejich učitele. Pomocí ní mohou žáci rychle a bez zbytečného stresu zvládnout nebo upevnit jednoduché dovednosti a znalosti, jako je násobilka, slovíčka v jazycích, doplňování y/i, značky chemických prvků a chemické názvosloví, převody jednotek, slepé mapy, poznávačky rostlin a živočichů atd.

Tvorba a využití Drag & Drop otázek v Moodle testech

Prezentující/autoři: 
Libor Juhaňák
Typ vystoupení: 
workshop

Workshop je zaměřen na využití speciální sady tzv. Drag & Drop otázek, které byly vyvinuty pro systém Moodle v rámci britské Open University. Tento typ testových úloh lze velmi dobře využít především pro tvorbu obrázkových otázek. Zároveň umožňují poměrně jednoduchým způsobem zvýšit interaktivitu elektronických testů v Moodle, které se tak mohou stát pro studenty mnohem atraktivnější a zábavnější.

Syndikovat obsah