Ruský jazyk

Fraus, Flexibooks, Fred – 3 praktické tipy do výuky pro moderního učitele

Miloš Petráš

Elektronická učebnice není v dnešní době žádná velká neznámá. Ale věděli jste, že i učebnice může být obohacená o multimédia a interaktivní cvičení? Platforma Flexibooks se specializuje především na učebnice a odbornou literaturu. Nabízí i-učebnice z produkce Nakladatelství Fraus a Prodos a široký sortiment více než 5 000 e-knih dalších nakladatelů.

Zapojujeme tablety do výuky - experimentování se systémem Vernier a procvičování DRILL & SKILL

Jakub Jermář
firemní přednáška

Jak smysluplně zapojit do výuky tablety, notebooky či chytré telefony?

V první části se podíváme na možnosti experimentování se systémem Vernier. Zaměříme se na to, jak zpřístupnit měření celé třídě a jak podporovat individuální či skupinovou práci i s menším množstvím laboratorního vybavení. Ukážeme si také, jak realizovat dlouhodobé experimenty tak, aby k nim měli žáci přístup i z domova přes internet.

V druhé části se podíváme na využítí online procvičování DRILL & SKILL doma i ve škole.

Trenažéry (drillandskill.com/wiki) – jak procvičovat základní dovednosti (2. běh - čtvrtek)

Jana Šestáková
Pavel Böhm

Trenažéry (drillandskill.com/wiki) jsou online službou pro žáky a jejich učitele. Pomocí ní mohou žáci rychle a bez zbytečného stresu zvládnout nebo upevnit jednoduché dovednosti a znalosti, jako je násobilka, slovíčka v jazycích, doplňování y/i, značky chemických prvků a chemické názvosloví, převody jednotek, slepé mapy, poznávačky rostlin a živočichů atd.

Trenažéry (drillandskill.com/wiki) – jak procvičovat základní dovednosti (1. běh - středa)

Jana Šestáková