Podpora nadaných a talentovaných

ICT podpora při vyhledávání nadaných, podpora rozvoje talentovaných, modely ICT podpory realizace individuálního vzdělávacího plánu, ...

IVLP #Hidden No More: Empowering International Women Leaders in STEM

Štěpánka Baierlová
přednáška

International Visitor Leadership Program (IVLP) jsou mezinárodní výměnné studijní pobyty, které organizuje vláda Spojených států amerických ve spolupráci s ambasádami jednotlivých zemí. V rámci IVLP do USA každoročně vycestuje 5 000 odborníků z celého světa a od roku 1992 se do těchto programů zapojilo více než 700 účastníků z České republiky.

Tvorba hudebního klipu v běžné hodině hudební výchovy

Vítězslav Kružík

Workshop je zaměřen na koedukační prvky hudební výchovy a informatiky.

Díky obecně dostupným programům bez náročného technického vybavení lze se třídou vytvořit hudební klip (příp. dabing). A to od nahrání hudebního materiálu a jeho zpracování až po tvorby videí a výsledné kompletace.

Autor workshopu tyto metody používá osm let na všech stupních škol, se kterými spolupracuje (MŠ, ZŠ, odborná střední škola i gymnázium a vysoká škola).

Vesmír do škol - ESERO Česká republika

Lukáš Holman
přednáška

Jak využít vesmír pro zvýšení motivace žáků základních a středních škol a zatraktivnění výuky přírodovědných a technických předmětů? Jaké možnosti se nabízí na poli spolupráce s Evropskou vesmírnou agenturou ESA? Do jakých projektů a soutěží se mohou školy i jednotlivci zapojit? Jak postavit se žáky vlastní minisatelit? Odpovědí na všechny tyto otázky může být oficiální vzdělávací kancelář ESA pro Českou republiku - ESERO. V přednášce se dozvíte, co ESERO učitelům nabízí a jaké jsou možnosti spolupráce.

Nápaditá a zábavná výuka zpracování digitální fotografie ve škole

Jaromír Krejčí
firemní přednáška

Focení patří ke každodenním a samozřejmým činnostem, provází nás na každém kroku. Moderní prostředky umožňují nejen snadné pořízení, ale také sdílení fotografií. Lidé mezi si sebou denně předávájí miliony snímků, zejména prostřednictvím sociálních sítí a webových galerií. Úroveň sdíleného obsahu je však všeobecně poměrně nízká. Zásadní problém není v technologiích, ty dnes dokážou velice pomoci ke snadnému dosažení perfektního výsledku, ale v lidech samotných.

Toglic na II. stupni ZŠ - jak rozvíjet sociální a komunikační dovednosti pomocí tabletů

firemní workshop

Jak se dají výukové aktivity Toglicu využít v jazycích, chemii, zeměpise nebo matematice? Jednoduché hry podporují motivaci i komunikační dovednosti žáků. Umožňují ve třídě využít sílu skupiny a rozvíjet týmovou spolupráci, díky náhodnému rozeslání aktivity pak žáci spolupracují pokaždé v jiné skupině s jinými spolužáky a učí se toleranci. Pojďte se na chvíli vrátit do školních let a zkuste si, jak může být výuka zajímavá. Připravte se, že zapojíte své vlastní zařízení (tablet, smartphone) a že na tomto workshopu asi nebudete jen tak tiše sedět.

Toglic na I. stupni ZŠ - jak rozvíjet sociální a komunikační dovednosti pomocí tabletů

firemní workshop
Tablety mohou výuku obohatit už od první třídy. Nebojte se je pojmout jako podpůrný prostředek, který umožní žákům rozvíjet komunikaci - ne prostřednictvím tabletu, ale diskuzí z očí do očí. Přijďte se inspirovat, jak zajímavé může být vyučování s aktivitami portálu Toglic v různých předmětech - od českého jazyka, přes matematiku, po prvouku. A nejlépe to všechno ještě nějak propojit. Přineste si vlastní zařízení (tablet, smartphone, případně vám bude zapůjčeno) a vyzkoušejte si dynamickou hodinu na vlastní kůži.

Technologie a rozvoj klíčových kompetencí ve třídě

firemní přednáška

Tablety ve výuce nemusí být jen o frontální výuce a jednoúčelových aplikacích. Tablety mohou být také výborným nástrojem pro práci s týmem a rozvoj důležitých klíčových kompetencí, které budou žáci ve svém dalším životě potřebovat. V úvodní přednášce se seznámíte s portálem Toglic.cz, který nabízí výukové aktivity pro týmovou spolupráci ve třídě a rozvoj komunikačních dovedností dětí. Zjistíte hlavní rozdíly v tomto odlišném zapojení tabletů do výuky a věříme, že vás přednáška na navazující středeční workshopy, kde si budete moci tuto formu práce vyzkoušet na vlastní kůži v roli žáků.

POSPOLU - výstupy a závěry ke spolupráci středních škol a zaměstnavatelů

Petr Naske
přednáška

Plány spolupráce škol a firem, odborná praxe žáků, stáže učitelů, daňové úlevy, modulové vyučování odborných kompetencí žáků, ECVET, EQAVET, inovace profilové maturitní zkoušky, využití odborníků z praxe ve výuce, soutěže, přehlídky - vybraná klíčová slova příspěvku k výstupům projektu POSPOLU, který v letech 2013 až 2015 vypracoval inspirativní náměty na rozvoj kvality odborného vzdělávání, zejména praktického vyučování pro žáky středních odborných škol. V rámci přednášky proběhne diskuse o kvalitě odborného vzdělávání na školách a možném rozvoji spolupráce se zástupci zaměstnavatelů.

Jak a pro co motivovat dnešního studenta očima jednoho z nich

Pavla Hudcová
přednáška

Jak a pro co nadchnout dnešního studenta? Je to vůbec v dnešním světě facebooku, YouTube a chytrých telefonů možné?

A co třeba ho nadchnout pro to, aby se rozvinul právě v této oblasti moderních technologií a médiích a využil je pro něco užitečného?

Nabízím trochu netradiční pohled očima studenta. Studenta, který si prošel SOČkou, projektem Otevřená věda (jako stážista, popularizátor vědy a nyní i jako metodik pedagogů), vlastními projekty Think big, projektem V pohybu a spoustou dalších aktivit, které dnes středoškoláci mají. Ale vědí o nich?