Speciální vzdělávací potřeby

ICT podpora žákům se speciálními vzdělávacími potřebami, pomoc handicapovaným žákům, ...

Toglic na II. stupni ZŠ - jak rozvíjet sociální a komunikační dovednosti pomocí tabletů

firemní workshop

Jak se dají výukové aktivity Toglicu využít v jazycích, chemii, zeměpise nebo matematice? Jednoduché hry podporují motivaci i komunikační dovednosti žáků. Umožňují ve třídě využít sílu skupiny a rozvíjet týmovou spolupráci, díky náhodnému rozeslání aktivity pak žáci spolupracují pokaždé v jiné skupině s jinými spolužáky a učí se toleranci. Pojďte se na chvíli vrátit do školních let a zkuste si, jak může být výuka zajímavá. Připravte se, že zapojíte své vlastní zařízení (tablet, smartphone) a že na tomto workshopu asi nebudete jen tak tiše sedět.

Toglic na I. stupni ZŠ - jak rozvíjet sociální a komunikační dovednosti pomocí tabletů

firemní workshop
Tablety mohou výuku obohatit už od první třídy. Nebojte se je pojmout jako podpůrný prostředek, který umožní žákům rozvíjet komunikaci - ne prostřednictvím tabletu, ale diskuzí z očí do očí. Přijďte se inspirovat, jak zajímavé může být vyučování s aktivitami portálu Toglic v různých předmětech - od českého jazyka, přes matematiku, po prvouku. A nejlépe to všechno ještě nějak propojit. Přineste si vlastní zařízení (tablet, smartphone, případně vám bude zapůjčeno) a vyzkoušejte si dynamickou hodinu na vlastní kůži.

Technologie a rozvoj klíčových kompetencí ve třídě

firemní přednáška

Tablety ve výuce nemusí být jen o frontální výuce a jednoúčelových aplikacích. Tablety mohou být také výborným nástrojem pro práci s týmem a rozvoj důležitých klíčových kompetencí, které budou žáci ve svém dalším životě potřebovat. V úvodní přednášce se seznámíte s portálem Toglic.cz, který nabízí výukové aktivity pro týmovou spolupráci ve třídě a rozvoj komunikačních dovedností dětí. Zjistíte hlavní rozdíly v tomto odlišném zapojení tabletů do výuky a věříme, že vás přednáška na navazující středeční workshopy, kde si budete moci tuto formu práce vyzkoušet na vlastní kůži v roli žáků.

Interaktivita v praxi - interaktivní projektor s tabulí (čtvrtek)

Roman Vejražka
firemní workshop

Praktické ukázky všech funkcí interaktivního projektoru. Novinka v Epson portfoliu, ukázka a praktické vyzkoušení všech interaktivních funkcí včetně dotyku - model Epson EB-595Wi. Prezentace s tabletu a mobilního telefonu, ukázka všech aplikací včetně Epson software iProjection, dale na http://www.epson.cz/cz/cs/viewcon/corporatesite/cms/index/10965. Doplnění o ukázky vyukového software Alf, který vám pomůže déle udržet pozornost studentů a navíc může být výuka zábavnější.

Tablexia - tréning kognitivních schopností pomocí tabletů (prezentuje Andrea Šíchová)

Igor Kytka

Tablexia, výuková aplikace na tablety, je zaměřena na trénink kognitivních funkcí u dyslektiků. Jedná se o několik menších her, z nichž každá procvičuje jednu z kognitivních oblastí, které jsou u dětí s dyslexií oslabené. Hry jsou určené především dětem s dyslexií na 2. stupni základní školy. Hry propojuje detektivní tematika a atraktivní prostředí 30. let.

Interaktivní výukové pomůcky pro žáky s lehkým mentálním postižením v chemii na ZŠ

Martina Veřmiřovská
Jan Veřmiřovský
příspěvek do sborníku

V současné době se na základních školách stále častěji setkáváme s integrací žáků s různými formami zdravotního postižení. Integrace všeobecně je proces dlouhodobý a náročný jak ze strany školy, tak i integrovaného žáka a jeho okolí. Informační a komunikační technologie mohou nejen těmto žákům usnadnit vzdělávání na základní škole a osvojování si znalostí a dovedností, které jsou spojené s posilováním klíčových kompetencí. Příspěvek je zaměřen na vzdělávání žáků s lehkým mentálním postižením ve výuce chemie na základní škole.