Francouzský jazyk

Fraus, Flexibooks, Fred – 3 praktické tipy do výuky pro moderního učitele

Miloš Petráš

Elektronická učebnice není v dnešní době žádná velká neznámá. Ale věděli jste, že i učebnice může být obohacená o multimédia a interaktivní cvičení? Platforma Flexibooks se specializuje především na učebnice a odbornou literaturu. Nabízí i-učebnice z produkce Nakladatelství Fraus a Prodos a široký sortiment více než 5 000 e-knih dalších nakladatelů.

Učit se hrou, vzdělávat se z domova? Evropské projekty to umožňují!

Zdeněk Heteš
Martina Kupilíková
přednáška

Dovednost využívat moderní technologie patří mezi základní kompetence 21. století. Pod pojmem e-skills (elektronické dovednosti) můžeme chápat celou škálu aktivit od uživatelského ovládání základních počítačových programů, přes znalost pravidel pro bezpečné využívání internetu až k pochopení principu programování a vytváření vlastních programů. V prezentaci představíme evropské projekty, které podporují rozvíjení uvedených kompetencí u žáků i učitelů.

Zapojujeme tablety do výuky - experimentování se systémem Vernier a procvičování DRILL & SKILL

Pavel Böhm
Jakub Jermář
firemní přednáška

Jak smysluplně zapojit do výuky tablety, notebooky či chytré telefony?

V první části se podíváme na možnosti experimentování se systémem Vernier. Zaměříme se na to, jak zpřístupnit měření celé třídě a jak podporovat individuální či skupinovou práci i s menším množstvím laboratorního vybavení. Ukážeme si také, jak realizovat dlouhodobé experimenty tak, aby k nim měli žáci přístup i z domova přes internet.

V druhé části se podíváme na využítí online procvičování DRILL & SKILL doma i ve škole.

Trenažéry (drillandskill.com/wiki) – jak procvičovat základní dovednosti (2. běh - čtvrtek)

Jana Šestáková
Pavel Böhm

Trenažéry (drillandskill.com/wiki) jsou online službou pro žáky a jejich učitele. Pomocí ní mohou žáci rychle a bez zbytečného stresu zvládnout nebo upevnit jednoduché dovednosti a znalosti, jako je násobilka, slovíčka v jazycích, doplňování y/i, značky chemických prvků a chemické názvosloví, převody jednotek, slepé mapy, poznávačky rostlin a živočichů atd.

iTřída (moderní on-line LMS systém)

Lukáš Križko
firemní přednáška

Zdarma dostupný online vzdělávací systém použitelný na PC, tabletech i mobilních telefonech s OS Windows 7 či 8,  Android a iOS.

Zapojení tabletů do přímé výuky mají své limity. Tyto limity stírá řešení společnosti BOXED, s.r.o. s názvem iTřída. Zdarma nabízené LMS on-li řešení pro přímou i nepřímou výuku využívající prvky sociální sítě. Představíme Vám toto prostředí a předáme první zkušenosti s využíváním na tabletech s různými operačními systémy.