Realizace zapojení ICT do života školy

Zkušenosti škol s realizací zapojení ICT do života školy, na co si dát pozor, aby realizace plánu přinesla očekávané cíle, jak postupně začleňovat podporu ICT do ŠVP, jak motivovat, koučovat lidi ve škole (i nefinančně), ...

Aktuálně - Šablony II s ITveSkole.cz

Luděk Heinz
firemní přednáška

Dne 28. 2. 2018 vyhlásilo MŠMT dotační program Šablony II. V rámci Šablon II je pro  MŠ, ZŠ, ŠD, ŠK, ZUŠ a SVČ připraveno cca 5.5 miliard Kč.

Navštivte náš seminář, poradíme vám jak efektivně realizovat projekt, předáme vám naše zkušenosti tak, abyste ze Šablon II mohli pro vaši školu získat:

Časová osa jako efektivní pomůcka ve výuce

Jan Brich
firemní přednáška

Přednáška ukáže, jak se může časová osa uplatnit jako efektivní výukový nástroj.

Časovou osu chápeme jako šikovný vzdělávací nástroj, nikoliv jako cíl výuky. Učitelům přinášejí časové osy do vyučování větší efektivitu - doplňují a podporují jejich stávající učební metody.

Na přednášce si ověříte, že:

KERNUN Internet Security – Ve škole na internet bezpečně

Jan Mondek
firemní přednáška

Dokážete nezletilé žáky chránit před škodlivým obsahem na internetu? Přemýšlíte jak nastavit jasná pravidla pro používání internetu ve vaší škole? Návštěva nevhodné stránky, seznámení se s cizím člověkem, nelegální stahování hudby a filmů, to jsou dnes na internetu otázky několika vteřin. Ukážeme si, jak snadno lze nastavit účinná bezpečnostní pravidla pro jednotlivce či skupiny uživatelů, blokovat rizikové stránky, omezit přístup na sociální sítě nebo dočasně povolit například sledování videa. Jiné weby budou vhodné pro žáky 1. stupně, jiné pro žáky 2. stupně a jiné pro středoškoláky.

Interaktivní výuka před 10 lety, dnes a za 10 let – vývoj, zkušenosti a trendy

Pavel Brejcha
firemní přednáška

Letos je to 10 let, kdy uvedlo Nakladatelství Fraus na trh první interaktivní učebnici. Dnes s nimi pracuje více než polovina českých škol. Digitální vzdělávací materiály jsou dnes pro učitele i žáky běžnou pomůckou ve výuce. Jak se interaktivní učebnice za deset let proměnily? Na čem v Nakladatelství Fraus pracujeme a co pro Vás připravujeme? Jaké nové pomůcky můžete ve výuce využívat už dnes? Přijďte se inspirovat.

Novinky Google pro školy

Janek Wagner
firemní přednáška

Oblast informačních a komunikačních technologií se v posledních letech zásadně změnila. Dostupnost nové generace mobilních zařízení, trvalého připojení internetu a výpočetní a datové kapacity datových center znamená i pro školství změnu přístupů. Mění se i tržní podíl jednotlivých platforem a mění se i obchodní modely. A nemalou roli ve vzdělávání získávají i sociální sítě. Společnost Google jako čelní představitel inovací nabízí školám řadu produktů i služeb, které můžete okamžitě využívat ve vaší škole i ve vaší výuce.

Moderní výukové technologie pro rok 2017

Pavel Borovička
firemní přednáška

Ani rok 2017 není výjimkou a přináší na poli interaktivních výukových technologií mnoho nového. Jako tradičně jsme navštívili největší evropskou výstavu BETT, která se koná každým rokem v Londýně a "přivezli" jsme si spoustu nových poznatků, o které bychom se s Vámi rádi podělili. Mezi produkty prošly vývojem patří určitě interaktivní dotykové panely, bezdrátové měřicí senzory a jazykové laboratoře. Vývoj se nezastavil ani u software, a tak máme nejen pro "naše" ACTIV učitele po delší době dobrou zprávu.

Jak si sestavit rozpočet projektu "šablon"

Blanka Kozáková

Od roku 2016 školy v České republice postupně realizují projekty "šablon". Zatímco závazné výstupy a výsledky jsou ve výzvě popsány velmi přesně, není nijak upraven způsob, jakým školy mají čerpat finanční prostředky. Jediná informace je, že se jedná o neinvestiční prostředky a příjemci se mají držet platné legislativy. V tomto praktickém workshopu si ukážeme, jak si dobře připravit rozpočet projektu vzhledem ke zvoleným aktivitám.