Vize a strategie

Jak napojit dílčí náměty a požadavky učitelů do komplexní strategie podpory ICT tak, aby byly efektivněji dosahovány vzdělávací cíle školy, informační a bezpečnostní politika ve škole, ...

Aktuality kolem realizace Strategie digitálního vzdělávání ČR

Ondřej Neumajer
Daniela Růžičková
Petr Naske
přednáška

Koordinátor digitálního vzdělávání na MŠMT Ivan Pilný představí své plány v této oblasti. Ondřej Neumajer poukáže na poslední zjištění ČŠI ve využívání digitálních technologií ve školách, shrne dosavadní aktivity kolem strategie a zaměří se na ty, které se bezprostředně dotýkají učitelů. Revize rámcových vzdělávacích programů je jen začátek. V příspěvku Daniely Růžičkové se dozvíte, co všechno se v rámci Strategie digitálního vzdělávání připravilo a připravuje na pomoc školám při proměnách kurikula.

Informační systémy a příprava Zprávy o realizaci "šablon"

Blanka Kozáková

Projekty "Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – Šablony pro SŠ a VOŠ I, resp. MŠ a ZŠ" přináší v oblasti výkaznictví několik úskalí. Ta jsou způsobena různými systémy, do kterých školy vykazují výsledky a výstupy z průběhu realizace projektu. Pro získání zbývajících 40 % dotace je nezbytné úspěšně předložit Zprávu o realizaci č. 1 a mít ji scvhálenu MŠMT.

Interaktivní výuka před 10 lety, dnes a za 10 let – vývoj, zkušenosti a trendy

Pavel Brejcha
firemní přednáška

Letos je to 10 let, kdy uvedlo Nakladatelství Fraus na trh první interaktivní učebnici. Dnes s nimi pracuje více než polovina českých škol. Digitální vzdělávací materiály jsou dnes pro učitele i žáky běžnou pomůckou ve výuce. Jak se interaktivní učebnice za deset let proměnily? Na čem v Nakladatelství Fraus pracujeme a co pro Vás připravujeme? Jaké nové pomůcky můžete ve výuce využívat už dnes? Přijďte se inspirovat.

Učitelé sobě: (ne)formální sítě a komunity, kde nacházíme podporu a příležitosti k růstu

Daniel Lessner

Pojďme využít Počítač ve škole k setkání členů nejrůznějších sítí a uskupení, ve kterých si jako učitelé pomáháme s překonáváním těžkostí, sdílíme vlastní i odkoukané osvědčené postupy a podporujeme se v růstu - zpravidla nezávisle na tom, jaké jsou zrovna vyhlášené "šablony" a kolik je stupňů kariérního řádu.

POSPOLU - výstupy a závěry ke spolupráci středních škol a zaměstnavatelů

Petr Naske
přednáška

Plány spolupráce škol a firem, odborná praxe žáků, stáže učitelů, daňové úlevy, modulové vyučování odborných kompetencí žáků, ECVET, EQAVET, inovace profilové maturitní zkoušky, využití odborníků z praxe ve výuce, soutěže, přehlídky - vybraná klíčová slova příspěvku k výstupům projektu POSPOLU, který v letech 2013 až 2015 vypracoval inspirativní náměty na rozvoj kvality odborného vzdělávání, zejména praktického vyučování pro žáky středních odborných škol. V rámci přednášky proběhne diskuse o kvalitě odborného vzdělávání na školách a možném rozvoji spolupráce se zástupci zaměstnavatelů.

GEG - 5 důvodů pro přechod na GAFE

Karel Moric
přednáška

Pracujte moderně, jednoduše, levně, efektivně a profesionálně. Pracujte s Google Apps !!! Jak dokážou Google Apps ušetřit čas a peníze vám i vaší škole? Poslechněte si, jak na to, a inspirujte se reálnými zkušenostmi ze základní školy, která již déle než rok komplexně využívá zdarma služby Google Apps napříč celou školou zaměstnanci i žáky.

Soutěž o nejlepší školní internetovou prezentaci sCOOL web

Ondřej Neumajer
Miroslav Hřebecký
přednáška

V roce 2015 proběhl první roční soutěže o nejlepší školní web základních a středních škol sCOOL web 2015. Pro potřeby soutěže byla stanovena hodnotící kritéria, která zdůrazňovala otevírání školy veřejnosti, Speciálním tématem prvního ročníku byly inovace v oblasti bezpečnosti webů. Primárním cílem soutěže nebylo vytvoření konkurence mezi školami a samotný akt soutěže, ale propagace moderních trendů v tvorbě internetových prezentací vzdělávacích institucí a zvyšování povědomí o této problematice mezi školami regionálního školství.

My jsme Ludgeřovice!!! www.zakousnito.cz

Karel Moric
přednáška

Představení školy ze severní Moravy, která využívá v každodenní výuce již od roku 2012 tablety Apple iPad.  V tuto chvíli naše škola disponuje celkem 110ks tabletů Apple iPad. Po letech využívání tabletů Apple iPad se s vámi musíme podělit o naše zkušenosti s implementací tabletů do výuky. Představujeme vám náš nový web www.zakousnito.cz , na kterém najdete rady, tipy, triky, návody a zkušenosti o námi využívaných aplikacích. Proč máme rádi nakousnutá jablíčka? A proč k využíváme google apps?