Těšte se na dokument V SÍTI!

V síti

Dokumentární film V SÍTI vidělo za první víkend promítání více než 100 000 diváků. A můžete se k nim přidat i vy, pokud navštívíte společenský večer na závěr druhého dne konference Počítač ve škole (pátek 18. 9. 2020).

Tři dospělé herečky, které vypadají na 12 let, se připojí na sociální sítě, aby v přímém přenosu zažily, co se děje v online světě. V kopiích dětských pokojů chatují a skypují s muži, kteří si je na netu našli a napsali jim. Drtivá většina těchto mužů požaduje sex přes webkameru nebo posílá erotické fotografie a videa. Herečky dokonce zažívají vyhrožování a vydírání.

Tvůrci dokumentárního filmu V SÍTI spolu s doc. Kamilem Kopeckým z projektu E-bezpečí.cz připravili metodickou podporu k filmu V SÍTI, která je určená primárně pro pedagogy. Najdete v ní rozbor hlavních témat, jednotlivých scén, návrhy aktivit a náměty k diskuzím, jež je možné ve spojitosti s filmem s dětmi ve výuce rozvíjet. V tomto materiálu je také možné najít dostatek podkladů a zdrojů, které učitele i rodiče připraví na všemožné dotazy od žáků.