Začíná hodina, vyndejte si mobilní telefony

Miloš Bukáček
přednáška

Potřebujete přeložit anglické slovíčko? Chcete zjistit, kde momentálně prší? Potřebujete se zorientovat na mapě? Hledáte pozemek v katastru nemovitostí? Chcete žákům ukázat díla světových malířů? Nemáte po ruce vodováhu? Proč listovat ve slovníku, hledat počítač nebo chodit do dílny? Stačí vám chytrý mobilní telefon. Doba počítačová skončila, nastává doba mobilní. Naši žáci to už dávno vědí, pojďme se i my podívat na možnosti využití mobilních telefonů ve výuce.

Více než polovina, a v blízké době to bude většina, vašich žáků má u sebe „poklad“ – chytrý mobilní telefon. Máte-li ve škole k dispozici bezdrátové wi-fi připojení k internetu, nic vám nebrání ve využití mobilního telefonu v jakémkoli předmětu.

Chytré mobilní telefony jsou fenoménem posledních dvou let. V přednášce se zaměříme na telefony s operačním systémem Android, který je součástí více než poloviny prodaných mobilních telefonů v Česku. Aplikace pro platformu Android jsou k dispozici především prostřednictvím Android marketu, kde najdete jak placené, tak volně dostupné programy. A mezi nimi jsou desítky (i volně dostupných) aplikací, které můžete využít přímo ve výuce.