Využití aplikace Kahoot! ve výuce na ZŠ

Šárka Holečková

Na workshopu se účastníci seznámí s aplikací Kahoot! určené pro tvorbu jednoduchých vzdělávacích kvízů, her a anket. Aplikace je pro učitele a žáky zdarma a je přístupná on-line bez nutnosti instalace. Podmínkou využití učitelské licence pro tvorbu kvízů je registrace účastníka do aplikace.

Hlavním cílem kvízové aplikace Kahoot! je učinit vzdělávání pro žáky zábavnějším a oživit výuku o nové prvky s využitím vlastních žákovských ICT zařízení. Vytvoříte interaktivní prostředí, které žáky bude bavit a získají okamžitou zpětnou vazbu pro své odpovědi. Aplikace je funční nejen na dotykových zařízeních, ale i na počítačích.

Účastníci si vyzkouší funkčnost aplikace jednak v roli žáků, kteří řeší kvíz na vlastním dotykovém zařízení připojeném na internet (telefon, tablet). Zároveň si všichni účastníci, kteří se zaregistrují do aplikace, budou moci vyzkoušet tvorbu jednoduchého kvízu a ovládání aplikace.

Technické požadavky
OS tabletů: