Vytvořte si první mobilní aplikaci aneb STREAM v praxi

Prezentující/autoři: 
Miloš Bukáček
Typ vystoupení: 
workshop

Kdysi dávno hluboko v lesích byla jedna malá vesnice, ve které žila malinká stvoření, říkali si Šmoulové. A byli hodní. A pak tu byl Gargamel, ďábelský čaroděj, který byl zlý. „Šmouly nechci ani vidět, dostanu je, dostanu vás všechny, i kdyby to byla ta poslední věc, kterou udělám!“

A skoro se mu to povedlo. Šmoulinka zrovna pod velkým hřibem čekovala na Instagramu nejnovější modely letních šatů, když v tom z borůvčí vyskočil Azrael, šup se Šmoulinkou do klece a už se běží pochlubit s úlovkem Gargamelovi.

Naštěstí Šmoulinka stihla zakřičet o pomoc a celá vesnice hned zjistila, co se stalo. „Co budeme dělat, Taťko Šmoulo?“ povídá Slzička. „Jediné, co na Gargamela platí, je hudba, která ho vždycky uspí,“ říká ustaraně Ťaťka Šmoula. „No jasně, Šmoulinka má přece u sebe mobil, naprogramujeme mobilní aplikaci, pomocí které by Šmoulinka mohla něco zahrát Gargamelovi, a pošleme ji Šmoulince rychlým 7G šmoulinetem,“ rozhodl Kutil. „Nemám rád programování,“ povídá Mrzout.

Jste na tom stejně, jako Mrzout, ale přesto byste si chtěli vytvořit svou první mobilní aplikaci a zachránit tak Šmoulinku? Pak je tento workshop určen právě pro vás. Budete potřebovat mobilní telefon s operačním systémem Android, do kterého si předem nainstalujte aplikaci MIT AI2 Companion (https://tinyurl.com/ycrx4ahh). Mobilní aplikaci vytvoříme v MIT App Inventoru, do kterého se budete přihlašovat Google účtem. Pokud máte vše připraveno, můžeme začít. Šmoulinka čeká a Azrael už má velký hlad!

 

https://youtu.be/tOSBfHAC3MA

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hlasování je uzavřeno. Celkem hlasů: 0