Ve škole na internet bezpečně!

Jan Mondek
firemní workshop

Jak stanovit jasná pravidla pro používání internetu ve škole? Dokážete nezletilé žáky chránit před škodlivým obsahem? Mladá generace tráví na síti mnohem více času a stav on-line je pro ni naprostou samozřejmostí. Přešlap stranou při návštěvě nevhodné stránky, seznámení se s cizím člověkem, nelegální stahování hudby a videa, to jsou dnes na internetu otázky několika vteřin. Na workshopu si vyzkoušíme, jak snadno nastavit pravidla pro jednotlivce či skupiny, blokovat rizikové stránky, omezit přístup na sociální sítě nebo dočasně povolit sledování videa. Jiné webové stránky budou vhodné pro žáky, jiné budou využívat učitelé, vedení školy či zaměstnanci, všichni přitom mohou bezpečně využívat jeden internet ve stejné škole. Naučte se aktivně předcházet internetovým rizikům a hrozbám!