Umíme česky: jak procvičovat češtinu zábavnou formou online?

Petr Jarušek
přednáška

Zjednat pořádek, plytké jezero či Duch svatý – to jsou jedny z nejtěžších jevů, ve kterých dělají žáci chyby. Aby si podobné jevy žáci více osvojili, vyvíjíme systém Umíme česky (www.umimecesky.cz).

Umíme česky je webový systém určený na procvičování českého pravopisu. Obsahuje více než 10 000 různých zadání a 16 typů úloh. Systém pokrývá takřka kompletně pravopisné učivo pro základní a střední školy a postupně se rozšiřuje i do jiných oblastí jako např. určování mluvnických kategorií a větného rozboru.

Systém přináší řadu výhod pro učitele. V prvé řadě šetří učitelův čas, protože pomocí něj může snadno zadat domácí úlohy, které systém sám vyhodnotí.

Dětem na druhé straně umožňuje postupovat jejich vlastním tempem a procvičovat pouze jevy, které jsou pro ně náročné.

Přijďte se dozvědět více o samotném systému a také zjistit, jaké další jevy dělají problémy jak dětem, tak dospělým.