Umíme česky: jak použít systém ve výuce? Praktický workshop

Petr Jarušek

Zjednat pořádek, plytké jezero či Duch svatý – to jsou jedny z nejtěžších jevů, ve kterých dělají žáci chyby. Aby si podobné jevy žáci více osvojili, vyvíjíme systém Umíme česky (www.umimecesky.cz).

Přijďte si vyzkoušet systém na vlastní kůži. Vyzkoušíme si zábavné hry pro více hráčů, úlohy k procvičení pravopisu a také se podíváme, jak pomocí systému zadávát domácí úlohy.

Vše bude velice praktické a po workshopu můžete systém začít používat přímo ve Vašich hodinách.

Umíme česky je webový systém určený na procvičování českého pravopisu. Obsahuje více než 10 000 různých zadání a 16 typů úloh. Systém pokrývá takřka kompletně pravopisné učivo pro základní a střední školy a postupně se rozšiřuje i do jiných oblastí jako např. určování mluvnických kategorií a větného rozboru.