Ucelený informační systém a správa uživatelů aneb Jak využívat školní Office 365 na maximum

Projekt SkolniLogin.cz
firemní přednáška

Přednášející: Tomáš Prokop, Jan Hájek, Jiří Chytil, Vladimír Hruban

Ukážeme si způsob, jak lze naplno využít Office 365, propojit ho s dalšími aplikacemi a vytvořit tak ucelené řešení.

Jak ...

• ... lze přesunout papírové zápisy, evidenční sešity a nástěnky do cloudu pomocí SharePoint?

• ... propojit lokální disky s Office 365?

• ... jednoduše vyřešit adresáře rodičů?

• ... automaticky přiřazovat licence, mazat studenty po ukončení studia a vytvářet dočasné účty?

• ... synchronizovat uživatele z evidenčního systému do lokální sítě?

• ... přesunout stávající mailové řešení do Office 365 bez výpadku a provozovat obě řešení zároveň?

• ... se zapojit do eduroam bez složité konfigurace, hostování serverů a s možností řízení školní WiFi sítě?

Předvedeme nástroj pro správu uživatelských účtů - nástavbu pro Microsoft Office 365. Naším cílem je poskytnout školám ucelené řešení, zjednodušit nasazení, správu uživatelů a sjednotit přihlašován. Snažíme se o maximální automatizaci procesů správce a umožňujeme třídním učitelům vykonávat běžné úkony ve webovém prostředí (reset hesla studenta a rodičů, omezení přístupu na Wi-Fi, automatický adresář rodičů, …).